У Житомирі пенсіонерам незаконно відмовляють у безкоштовному проїзді в маршрутках

12.10.2017

 У Житомирських маршрутках 12 жовтня водії масово відмовляють пенсіонерам у безкоштовному проїзді. Ті виходять із салону і сідають в тролейбуси, або ж передають гроші на проїзд.

Пенсіонери діляться враженнями під час поїздок у тролейбусі, зауважуючи, що нібито таке рішення прийняли у міськраді. Власне, деякі водії саме так і пояснюють свої дії, інші відзначають, що перевозять безкоштовно лише деякі пільгові категорії громадянам, а люди похилого віку - туди не ходять.

Читайте також: З червня усі пільговики та пенсіонери їздитимуть в маршрутках Житомира безкоштовно

У деяких маршрутках навіть оголошення відповідні розмістили із зверненням до заступника міського голови Житомира Дмитра Ткачука із підписами перевізників, які обслуговують різні приміські маршрути. Звертають увагу на те, що їм ніхто не відшкодовує кошти за проїзд пільговиків. Хоча кілька місяці тому самі підписали угоди, де бу повний перелік пільгоих категорій і тоді ніяких претензій не мали, аби тільки вартість проїзду зросла з 3 до 5 грн.

Втім, жодної законної дії ані оголошення, ані пояснення та виправдання водіїв, що відмоляються возити пенсіонерів безкоштовно, не мають.

Читайте також: Швидко та зручно: у Житомирі запустили безконтактні технології оплати проїзду в транспорті банківською картою

У Житомирі й досі діє рішення виконкому, яким було піднято вартість проїзду в маршрутках до 5 грн, а кількість категорій з правом безкоштовного проїзду розширено - туди увійшли й пенсіонери.

Читайте також: У Житомирі оштрафують перевізників, на маршрутах яких частково були відсутні транспортні засоби

Таким чином, водії не мають права відмовляти пенсіонерам  чи вимагати кошти за проїзд.

Нагадаємо, що 11 жовтня перевізники прийшли на засідання виконавчого комітету міськради з вимогою обмежити час безкоштовного проїзду "пільговиків" з 10 до 16.00 години. Їх прохання підтримано не було.

Читайте також: Перелік пільгових категорій, які можуть безкоштовно їздити в маршрутках Житомира

Тим часом самоільні дії перевізників викликають хвилю обурення і серед пасажирів, і серед користувачів соцмереж, які вважають, що у ситуацію має втрутитися місцева влада і не дзволити перевізникам будь-які маніпуляції.

Читайте також: Виконком висунув 5 вимог до житомирських перевізників

 

Сьогодні, 12 жовтня, перевізники самостійно обмежили безкоштовний проїзд пільговиків у Житомирі, - прокоментували у міськраді.

«Це рішення є неправомірним.Співробітники управління транспорту вже проводять рейд транспортних засобів міста та інформують водіїв та людей про те, що перевізники не можуть на власний розсуд обмежувати проїзд пільговиків. Правопорушникам будуть впроваджені санкції, адже проїзд в маршрутках підняли, а перевізники зобов’язались перевозити всіх пільговиків без компенсації з бюджету», - прокоментував заступник міського голови Дмитро Ткачук.

Нагадаємо, що вчора, 11 жовтня, лише 11 з 20 членів членів виконкому підтримали рішення щодо обмеження проїзду пільгових у години пік. Та дане рішення не було прийнято.

Читайте також: У Житомирі перевізники незаконно відмовляють у безкоштовному проїзді пенсіонерам у маршрутках

Перевізниками піднімалося питання щодо встановлення окремих годин для пільгових категорій громадян. Перевізники міських автобусних маршрутів хотіли, щоб дана категорія мала змогу їздити в транспорті лише з 10:00 до 16:00, але членами виконкому не було підтримано дане рішення.

Читайте також: Перелік пільгових категорій, які можуть безкоштовно їздити в маршрутках Житомира

16 травня цього року житомирський виконком проголосував за підвищення вартості проїзду в маршрутках до 5 гривень, а приватні перевізники зобов’язались безкоштовно перевозити всі пільгові категорії житомирян , після чого мер Сергій Сухомлин підписав рішення виконкому про тариф у 5 грн в маршрутках.

 

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Упродовж 7-9 вересня в  Житомирі пройдуть понад трьох десятків заходів, присвячених 1134-річниці заснування  міста. Серед них -  конкурси, парад військових...
Традиційно влітку одним з найвідвідуваніших місць відпочинку у Житомирі є Гідропарк. Перший житомирський робить огляд світлин з Гіропарку, які поширюють...