У Житомирі нардеп Розенблат з матерями і дружинами загиблих воїнів заклали капсулу пам’яті героїв АТО

14.05.2018

На території біля Монумента Слави у Житомирі менше ніж за рік має з’явитися меморіал пам’яті загиблих учасників АТО.

Про це 14 травня розповів народний депутат ВРУ Борислав Розенблат під час зустрічі із матерями та дружинами загиблих воїнів. Відзначає, що з першого року війни на сході, рідні загиблих героїв неодноразово зверталися із проханням допомогти облаштувати місце, куди б могли приходити та вшановувати пам'ять полеглих за Україну.

Востаннє це питання обговорювали у приймальні депутата 8 березня. Тоді матері й дружини знову нагадали, що за чотири роки так і не діждалися пам’ятника для загиблих воїнів АТО, хоча такі обіцянки мали від представників влади різного рівня. Згадувати своїх синів, чоловіків і батьків вони й досі ходять на військове кладовище, де ті спочивають.

«Ми з рідними загиблих наших героїв постійно підтримуємо контакт, спілкуємося, збираємося на зустрічі та намагаємося спільно вирішувати нагальні проблеми. Вони відверто говорять про те, що в місті й досі нема пам’ятника чи меморіалу, де б громадськість могла вшанувати подвиг загиблих за період проведення АТО в Україні, - говорить народний депутат Борислав Розенблат. – Для них це важливо і так само важливо і потрібно це й для нас з вами, адже ті хлопці загинули за спокій та мир у інших регіонах країни, стримуючи агресора в Луганській та Донецькій областях. Маємо пам’ятати і шанувати їх. Сьогоднішня подія – це один із важливих кроків у напрямку реалізації проекту, щодо встановлення пам’ятника у Житомирі, облаштування алеї. Над втіленням ідеї ще працюватимуть архітектори, але ми зробили найголовніше – обрали місце, куди всі можуть прийти і подякувати загиблим за їх самовідданість, героїзм  та патріотизм. Цю капсулу пам’яті на честь загиблих героїв АТО закладають найрідніші для них люди - їхні матері, дружини та діти. Я щирю вірю, що сюди приходитимуть представники нинішнього та наступних поколінь, приїздитимуть з екскурсіями школярі, аби згадувати тих, чиї життя було покладено за незалежність та суверенітет сучасної України».

За словами Розенблата, для закладання капсули обрали символічну дату – День матері. Це свято в Україні відзначають з недавнього часу, але по-особливому важким цей день стає для кожної матері, у якої війна забрала сина. Вже до травня наступного року, наголошує нардеп, на місці, де було закладено капсулу, буде височіти пам’ятник.

«Для нас найкращим подарунком до Дня матері за всі ці роки буде саме цей пам’ятник, алея. Нам багато хто обіцяв, але далі розмов справа поки не дійшла. Ми переконані, що все вдасться, навіть погода нас сьогодні благословляє на цю справу», - каже мама Народного героя України, загиблого військовослужбовця 30 бригади Артема Абрамовича – Світлана, закладаючи капсулу. Жінки поряд не стримують сліз і кожна з них у цей момент згадує   свого героя та щиро молиться, аби війна закінчилися, а військові повернулися живими до своїх родин.

«Ми знаходимося біля Монументу Слави. Цей пагорб   вже давно став для житомирян місцем вшанування тих, хто поліг на війні. Люди йдуть сюди, щоб віддати шану захисникам і буде правильно, якщо саме тут буде пам’ятний знак сучасним героям української держави, нашим землякам. У контексті цього варто  згадати досвід великих європейських міст – Парижа, Лондона, де алеї та історичні ансамблі знаходяться в одному місці і покликані вшанувати військових усіх епох. Туди приїжджають люди з усього світу і вклоняються пам’яті героїв військових подій. Ми з мамами і дружинами неодноразово про це говорили і обрали якраз це місце. Пам’ятаємо та шануємо! Житомир – місто героїв», -  каже Борислав Розенблат.

Також він додає, що отримав від матерів та дружин загиблих учасників АТО звернення з проханням на законодавчому рівні врегулювати ряд проблемних аспектів, пов’язаних із виплатами по втраті годувальника, використанням пільг та заходів щодо вшанування та увіковічення пам’яті загиблих за період війни на Сході.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Цьогорічна зима дивує своєю погодою. Крім плюсової температури та відсутності снігу, Житомир час від часу накриває густим туманом. Сьогоднішній день у місті...