У замку Радомисль на Хеловін проведуть страшну екскурсію з привидами

30.10.2020

У замку-музею в місті Радомишлі Житомирської області вирішили провести "страшну" екскурсію до Хеловіну.

Про це розповів директор музею Юрій Рудницький.

У замку Радомисль розташований Музей української домашньої ікони та старожитностей "Душа України". Це єдиний музей домашньої ікони у Європі.

Музейники вирішили урізноманітнити заходи тематичною екскурсією.

"У церковному середовищі триває полеміка, чи варто святкувати Геловін - цей день ніби пов'язують з нечистою силою. На Заході це свято доволі веселе. А ми вирішили зробити його пізнавальним. В історії - християнства, зокрема, - відбувалося багато страшних речей. І навколо цих подій накопичилося багато міфів і домислів. Як у народних звичаях,так і в церковних традиціях. Тому ми вирішили, не міняючи експозицію, розповісти про деякі речі, які зазвичай залишаються поза увагою екскурсантів", - розповів Рудницький.

Відвідувачам розкажуть криваві та детективні історії - зокрема, про ікони, представлені в експозиції.

"До слова, оригінали деяких відомих ікон досі не знайдені, а ці історії оповиті численними міфами", - зауважив директор музею.

Серед іншого, обіцяють розповісти маловідомі факти про хрестові походи, єдину жінку, яку зображують розіп'ятою на хресті; чому Іоанн Хреститель докучав докорами цареві Іудеї Іроду та як так сталося, що Марію Магдалену почали називати блудницею. А ще - про місце, де відбудеться Страшний суд, за віруваннями християн західного обряду.

"Привиди теж будуть", - додав Рудницький.

Початок екскурсій у суботу 31 жовтня о 12-й та 15-й годині. Захід розрахований на годину часу.

 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...