У Барашівці гадюки атакують дачний масив

6.08.2020

Гадюки атакують жителів у селі Барашівка в Житомирському районі.

Про це «Першому житомирському» розповіла жителька дачного кооперативу.

За її словами, гадюки почали масово траплятися у їхніх дворах. Бачили навіть гадюку Нікольського, яка водиться переважно на півдні та сході України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До лікарні потрапив 9-річний хлопчик з Овруцького району, якого вкусила змія

«Виходжу з хати, а вона лежить гріється. Я аж охолола!, –  розповідає Катерина Поліщук. – Чоловік за декілька днів на подвір’ї вбив чотири гадюки. Раніше такого ніколи не було. Сусіди кажуть, що бачили навіть гадюку Нікольського. Вона темно-чорного кольору. Такі у нас не водилися».

Доцент, кандидат біологічних наук Іван Хом’як наголошує, що популяція змій зростає останніх 10 років.

«Кількість змій збільшується вже більше 10 років. Причина в зміні клімату в поєднанні із зростанням площ "закинутих" земель», - каже Іван Хом’як.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Олевщині гадюка вкусила жінку за ногу: пенсіонерка в реанімації

За інформацією МОЗ, змії в нашій країні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх у квітні–травні, під час шлюбного періоду. Другий пік — восени, у вересні, якраз припадає на грибний сезон.

Щороку жертвами отруйних змій стають сотні людей — переважно через власну необачність. 

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
ДТП на Соборному
Камерами відеоспостереження зафіксована подія, що сталася 22.09.2020р., о 14:23 на вул. Перемоги, в районі майдану Соборного у Житомирі.
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...