Таксі Житомира просять завчасно замовляти авто з дитячими кріслами

21.11.2019

З 20 листопада всі автомобілі, у яких перевозяться діти, повинні бути обладнані спецзасобами для їх перевезення.

У багатьох водіїв це викликало обурення, особливо через перевезення дітей у таксі. Зараз жодна служба Житомира ще повністю не готова виконувати діючі ПДР щодо перевезення дітей і скоріш за все замовлення автомобіля з автокріслами ніхто не підбиратиме – Вас повідомлять про «в цьому районі немає вільних машин».

«Перший житомирський» поцікавився, чи можливо у нашому місті викликати службу таксі з дитячим автокріслом.

У службі таксі «6000» диспетчер повідомила, що автомобіль з автокріслом знайти можна, але на це потрібен певний час.

А ось у службі «Еко» відповіли, що законом не передбачено перевезення дітей у автомобілях таксі з автокріслами.

У таксі «Десятка» запевнили, що у них є авто з автокріслами і можна замовляти такі авто.

Таксі «Пілот» та «579» попросили замовляти авто з спецзасобом для дітей завчасно, хоча б за годину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує дитяче автокрісло – огляд цін у Житомирі

Насправді термін «автокрісло» жодного разу не згаданий ані в Кодексі про адмінпорушення, ані в ПДР – там йдеться про спеціальні засоби. Хороша новина полягає в тому, що не лише автокрісло є цим самим спеціальним засобом. Погана – що ані в законі, ані в роз'ясненнях поліції немає переліку засобів, якими можна користуватися, роз’яснює сайт Zaxid.net.

У випадку із маленькими дітьми (до 3-6 років) вибір засобів справді невеликий – лише автокрісло. При цьому немовлята мають бути в таких автокріслах, які монтуються проти руху транспорту (спиною до лобового вікна), трішки старші – у звичайних автокріслах. Після шести років можна використовувати так звані бустери – спеціальні підвищення без спинок, які дозволяють пристебнути дитину звичайним паском безпеки (таких засобів дуже багато і вони, як правило, значно дешевші за автокрісла). Якщо дитина велика, можна також використовувати спеціальні стяжки для ременів. Але вік у цих випадках доволі умовний – важливіший зріст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні вводять штраф за перевезення дітей не в автокріслі

Єдина чітка норма, яка регулює перевезення дітей в автомобілях, вказує, що без використання спеціальних засобів в автомобілях заборонено перевозити дітей, зріст яких є меншим 145 см або вік яких є меншим 12 років.

 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Вже 20 років на Житомирщині діє громадська організація «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». З  часом, зізнаються пошуківці, роботи менше не...