Таксі Житомира просять завчасно замовляти авто з дитячими кріслами

21.11.2019

З 20 листопада всі автомобілі, у яких перевозяться діти, повинні бути обладнані спецзасобами для їх перевезення.

У багатьох водіїв це викликало обурення, особливо через перевезення дітей у таксі. Зараз жодна служба Житомира ще повністю не готова виконувати діючі ПДР щодо перевезення дітей і скоріш за все замовлення автомобіля з автокріслами ніхто не підбиратиме – Вас повідомлять про «в цьому районі немає вільних машин».

«Перший житомирський» поцікавився, чи можливо у нашому місті викликати службу таксі з дитячим автокріслом.

У службі таксі «6000» диспетчер повідомила, що автомобіль з автокріслом знайти можна, але на це потрібен певний час.

А ось у службі «Еко» відповіли, що законом не передбачено перевезення дітей у автомобілях таксі з автокріслами.

У таксі «Десятка» запевнили, що у них є авто з автокріслами і можна замовляти такі авто.

Таксі «Пілот» та «579» попросили замовляти авто з спецзасобом для дітей завчасно, хоча б за годину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує дитяче автокрісло – огляд цін у Житомирі

Насправді термін «автокрісло» жодного разу не згаданий ані в Кодексі про адмінпорушення, ані в ПДР – там йдеться про спеціальні засоби. Хороша новина полягає в тому, що не лише автокрісло є цим самим спеціальним засобом. Погана – що ані в законі, ані в роз'ясненнях поліції немає переліку засобів, якими можна користуватися, роз’яснює сайт Zaxid.net.

У випадку із маленькими дітьми (до 3-6 років) вибір засобів справді невеликий – лише автокрісло. При цьому немовлята мають бути в таких автокріслах, які монтуються проти руху транспорту (спиною до лобового вікна), трішки старші – у звичайних автокріслах. Після шести років можна використовувати так звані бустери – спеціальні підвищення без спинок, які дозволяють пристебнути дитину звичайним паском безпеки (таких засобів дуже багато і вони, як правило, значно дешевші за автокрісла). Якщо дитина велика, можна також використовувати спеціальні стяжки для ременів. Але вік у цих випадках доволі умовний – важливіший зріст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні вводять штраф за перевезення дітей не в автокріслі

Єдина чітка норма, яка регулює перевезення дітей в автомобілях, вказує, що без використання спеціальних засобів в автомобілях заборонено перевозити дітей, зріст яких є меншим 145 см або вік яких є меншим 12 років.

 

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...