Приспущені прапори та скорочені уроки: на Житомирщині готуються до похорону загиблої в АТО медсестри. ВІДЕО

23.02.2018

 Тіло загиблої медсестри Сабіни Галицької привезли зі Донбасу в рідне їй село Бастова Рудня на Житомирщині. Медик 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади загинула на фронті дорогою до Катеринівки, куди вона їхала, аби допомогти позбавленим лікарської допомоги місцевим жителям, ідеться в сюжеті ТСН.

До батьківської хати попрощатися із загиблою протягом дня йшли односельчани, сліз ніхто не стримував. "Для всіх нас це велике горе. Хай Бог душу її прийме, вона всіх нас захищала, таких  грішних, царство їй небесне", - кажуть односельці. Вони лишають непорушною її робоче місце – амбулаторію, де Сабіна до війни працювала акушеркою. "Ось це її  робоче місце, вона дивилася тут жінок, це ще журнал, який вона вела. Я його не переробляла, він так і лишився", - пояснила фельдшер Людмила Данюк. Після медичного коледжу дівчину прийняли на роботу з усією душею, Сабіна була спокійною та уважною до пацієнтів. Коли ж підписала контракт і пішла служити медсестрою в ЗСУ, для колег це стало несподіванкою. "Вирішила раптом, що вона йде. Ну, можливо, вона готувалася – не розказувала", - каже Данюк.

Сабіна Галицька родом із села Бастова Рудня на Житомирщині. Лікарка 10 окремої гірсько-штурмової бригади загинула на фронті. Вона їхала до Катеринівки, щоб допомогти місцевим жителям, адже своїх лікарів там немає. Попри домовленості про припинення вогню, бойовики обстріляли авто із протитанкового ракетного комплексу. Сабіна загинула на місці. Їй було 23 роки.

Востаннє дівчина приїздила з війни додому на Різдво, але навіть тоді не відходила од телевізора та дивилася новини зі сходу. Коли чула про обстріли, не знаходила собі місця. "Вона, бідненька: їдуть хлопці, як я їх покину, як я можу не їхати. Вони кров’ю  стікають, я, каже, не можу. Я мушу спасати їх скоріше", - пригадує бабуся загиблої Галина Радчук. Про те, що вона на передовій, Сабіна нікому не розповідала, бо не хотіла, щоби батьки хвилювалися. "Вона казала: ми на другій лінії, у нас тут навіть узагалі не чутно, що стріляють. А часом чуєш у телефон, що стріляють, то каже – це ми на полігоні, у нас навчання йдуть", - каже мама Тетяна Галицька.

У школі, де вчилася Сабіна, приспущений прапор, у холі стоїть фото дівчини та запалена лампадка. Навчання через скорботу скорочене. "Це є приклад, взірець, бо вона врятувала життя людям", - каже директор Наталія Сарпутько.

Сабіну Галицьку поховають у  23 лютого на сільському кладовищі з усіма військовими почестями. 

Прощання розпочнеться об 11:00 біля батьківського будинку Сабіни (його легко знайти, бо село невеличке). Після чого жалобна процесія попрямує до сільського костелу Серця Марії, де дівчину відспівають. Похорон відбудеться о 12 год. на кладовищі села Бараші. 

Сабіна загинула вдень 20 лютого 2018 року біля с. Катеринівка Попаснянського району, коли їхала надавати медичну допомогу місцевому населенню. Ворожі військові формування обстріляли транспорт медиків. Загибель Сабіни сколихнула всіх небайдужих. Дівчині було лише 23 роки. 

Сержант Галицька Сабіна Станіславівна народилася 20 вересня 1994 р., мешкала в с. Бастова Рудня Ємільчинського району Житомирської області. Після закінчення сільської дев'ятирічки вступила до Новоград-Волинського медичного коледжу, де в 2014 р. отримала кваліфікацію фельдшера.  

Спершу вона допомагала з'явитися на світ новому життю - працювала акушеркою в Барашівській дільничій лікарні. Потім, в квітні 2016, вступила на військову службу за контрактом, аби як військовий медик рятувати поранених. Вона була справжнім патріотом України.

Після навчання в 169-му НЦ «Десна», Сабіна потрапила до медичної роти 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, де наразі займала посаду старшої медсестри приймально-сортувального відділення. Протягом майже п'яти місяців Сабіна надавала допомогу пораненим на передовій. Це була вже друга її ротація на фронт.

Сабіна була незаміжня. В неї залишились батьки і брат, який нещодавно також вступив на військову службу. 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...