Президент привітав з 30-річчям Героя України з Житомира Олександра Петраківського

4.06.2018

"Серед українських воїнів мабуть не знайти жодного, хто б не чув про Героя України Олександра Петраківського та його відважну службу, - написав у мережі Фейсбук Президент України Петро Порошенко  4 червня.  З перших днів російської агресії майор став на захист нашої держави. 20 липня група спеціального призначення оперативного командування “Північ” під керівництвом Олександра забезпечила проходження колони техніки ЗСУ та сил добровольчого батальйону “Айдар” до аеропорту Луганська.

Наші військові потрапили під ворожий обстріл мінометів, де у важкому бою один з бійців загубив шолом. Побачивши це, тоді ще капітан Олександр Петраківський віддав побратиму свій шолом, чим врятував йому життя.

У ході бою сам Олександр отримав важке поранення в голову, однак продовжував керувати діями групи і виносив поранених у безпечне місце.

Сьогодні наш Герой святкує своє 30-річчя. Бажаємо здоров'я, майоре! З днем народження".

Нагадаємо, що Олександр Петраківський очолював групу спеціального призначення оперативного командування «Північ» Збройних Сил України. Влітку 2014 року під час виконання бойового завдання у зоні АТО разом зі своєю розвідгрупою виявили ворожу засідку і викликали бій на себе, аби уберегти колону техніки та військових, що рухалися позаду них. 

Таким чином, їм вдалося зруйнувати плани терористів по знищенню української техніки і бійців. Петраківський отримав важке поранення голови, бо за кілька хвилин до цього віддав свою каску побратиму. Вже у такому стані продовжував керувати боєм і паралельно надавати допомогу пораненим і контуженим хлопцям. Тоді двоє із 14 розвідників загинули.  Олександр отримав осколкове поранення і втратив частину черепа, але мозок був не ушкоджений, - кажуть батьки. До медичної установи він зайшов на своїх двох, а звідти його оперативно перенаправили у Львівський госпіталь вже у тяжкому стані, перебував у комі.

Через кілька місяців майору Петраківському за цей бій присвоїли звання Героя України. Тривалий час він проходив лікування в українських військових госпіталях, потім був за кордоном.

Олександр  прикутий до ліжка, поряд з ним знаходяться рідні. Кошти на його лікування і реабілітацію допомагали збирати і  в Житомирі, звідки й родом військова родина Петраківського (батьки, сестри і їх чоловіки – військові 8 полку спецпризначення).


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 У Житомирі 13 жовтня на майдані Соборному відбулося нагородження кращих військовослужбовців Житомирського гарнізону. Участь в урочистостях взяли...