Під Житомиром проходять реабілітацію колишні ведмеді-алкоголіки. ВІДЕО

10.07.2018

Під Житомиром розташований унікальний притулок, де тварини отримують другий шанс на життя. Раніше ведмеді були розвагою у ресторанах, виступали у цирку, на них тренували собак. Кажуть, їх тримали у клітках та поїли алкоголем, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Ведмедицю Олю осліпили працівники цирку, щоб вона не боялася виступати у світлі софітів. Вона й інша ведмедиця Юля - найстарші мешканці притулку, але за розміром - найменші через те, що росли у тісних клітках і недоїдали.

"Метр на метр кліточка була. Вони жили просто на вантажівці і їх возили Україною. Зуби були у жахливому стані. У Юлі і Олі також печінка в поганому стані, бо їх поїли алкоголем", - розповів Олександр Леонов, завідувач господарства  притулку для ведмедів "Біла скеля". Він працює тут шість років, від моменту відкриття притулку.

За його словами, звірі потрапляють сюди згідно з рішенням суду. Ведмедицю Машу забрали з мисливського господарства. Там на неї цькували собак. А Михася визволили з ресторану, де його тримали на розвагу гостям.

У "Білій скелі" ведмедів намагаються наблизити до природніх умов: у їхніх просторих вольєрах є ставки і справжні барлоги.

Улітку вдень кожен ведмідь з’їдає до 7 кг їжі. В раціоні клишоногих овочі, фрукти, риба і мед. А ще працівники притулку на території вольєру роблять схованки з харчами, щоб ведмеді самостійно шукали їжу. Так звірям хочуть підняти самооцінку, каже Олександр. Коли звикли до нового місця - почали показувати характер.

"Ми намагаємося показати людям в яких умовах мають жити ведмеді, щоб зрозуміли що це не домашня тварина", - сказав Олександр.

Ведмежий притулок живе за рахунок пожертв небайдужих і допомоги благодійних фондів. Переважно закордонних. Навіть ветеринари сюди приїжджають з Австрії та Німеччини. Благодійники кажуть, підтримуватимуть притулок і у майбутньому.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Упродовж 7-9 вересня в  Житомирі пройдуть понад трьох десятків заходів, присвячених 1134-річниці заснування  міста. Серед них -  конкурси, парад військових...
Традиційно влітку одним з найвідвідуваніших місць відпочинку у Житомирі є Гідропарк. Перший житомирський робить огляд світлин з Гіропарку, які поширюють...