Перший пам’ятник гетьману Виговському споруджений на Житомирщині

21.01.2013

Нещодавно періодичні видання поширювали інформацію про те, що у 2012 році на Івано-Франківщині споруджено перший в Україні пам’ятник гетьману Івану Виговському.

Утім, журналісти «Голосу України» переконані, що це не перший пам’ятник визначному гетьману в Україні.

Іван Виговський народився на Житомирщині. І саме тут, в його рідному селі Вигові, ще кілька років тому було споруджено перший в Україні пам’ятник.

14 жовтня 2002 року зусиллями Громадського комітету установлено пам'ятник гетьману України Івану Виговському та Каплиця на місці, де згоріла Виговська Хрестовоздвиженська церква.

Саме Вигів Коростенського району є Батьківщиною гетьмана Виговського, переконані історики.

Населення села нині становить 331 осіб.

Перша письменна згадка про село Вигів датується 1541 роком. Цей населений пункт заснований Овруцькими боярами Лучичами в місцевості Вигівщина, наданій їм королем Сигізмундом І.

Від цієї назви Лучичі одержали нове родове прізвище Лучичі-Виговські або просто Виговські.

Одним з найвизначніших представників роду, уродженців села є гетьман України Іван Виговський (1616 -1664).

До переходу Правобережної України під владу Російської імперії село Вигів було в складі Іскоростенської волості Овруцького повіту Київського воєводства.

У селі є Хрестовоздвиженська церква, збудована 1897 року на місці відомого з 1744 старого храму. При церкві в ті часи функціонувала однокласна церковно-парафіяльна школа. У 1887 р. в селі проживало 1 046 жителів.

6 листопада 1921 р. під час Листопадового рейду через Вигів проходив відділ Леоніда Ступницького Волинської групи (командувач - Юрій ТютюнникАрмії Української Народної Республіки.

Теги:

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...