Олег Грамотенко показав, як будує нову СЕС у Любарському районі. ФОТО та ВІДЕО

19.07.2019

Звичайна людина, мабуть, не одразу зрозуміє, що відбувається на цьому будівельному майданчику у Любарському районі Житомирської області.

Якісь дивні машини дзвінко забивають у землю металеві конструкції. Ці конструкції утворюють стрункі ряди – і їх тут буде до 20 тисяч.

Для чого? І що це дасть людям?..

 Коментує Руслан Ярошевський, технічний директор компанії «TeslaEnergo»: «Ми будуємо нову сонячну електростанцію на одномостних трекерах. Зараз на майданчику відбувається розбивка і забивання свай. Кожна свая це опора для системи кріплення трекера. Довжина «столів» буде від 28 до 85 метрів…»

 

На будівельному майданчику приземляється вертоліт. Серед пасажирів – генеральний директор «TeslaEnergo» Олег Грамотенко. За кермом гелікоптера – Леонід Кріґер, діловий партнер та приятель Олега.

О. Грамотенко прилетів подивитися, як іде робота. Цікавиться кожною дрібницею. На майданчику, до речі, працюють не лише українці. Тут можна зустріти громадян Польщі, Литви і навіть Італії. Всі об’єднані спільною справою. 

Що таке сонячна електростанція? Це нові робочі місця. Це екологічно чиста енергія, яка не дає шкідливих викидів в атмосферу. Болохівський солар-парк – так називається нова станція – видаватиме у мережу 28 мегават-годин. А загальна технічна потужність – 33,4 мегават-годин.

О. Грамотенка часто називають «житомирським Ілоном Маском». Деякі люди, які знать Олега особисто, жартома кличуть його «Дон Кіхотом». Мовляв, він так само фанатично відданий своїй ідеї – і так само наполегливо йде до мети. Але є одна суттєва відмінність. Дон Кіхот затято боровся проти вітряків. А Олег Грамотенко навпаки – бореться за вітряки і за сонячні панелі, за розвиток «зеленої» енергетики у Житомирі та області.

Компанія «TeslaEnergo» успішно рухається вперед. Вже працюють дві сонячні електростанції – Ганська СЕС та Іршанська СЕС. На ваших очах будується ще більш потужний Болохівський солар-парк. На черзі інші подібні проекти, які будуть здійснені за рахунок інвестиційних коштів західних партнерів. І все це – у Житомирській області.

Олег Грамотенко активно працює сам – і радить поспішати іншим учасникам ринку, які цікавляться «зеленою» енергетикою. Чому? Відповідь дуже проста. Україна, підписавши угоду про асоціацію з ЄС, взяла на себе певні зобов’язання. Зокрема, вже 2030 року не менше 25% електроенергії Україна має виробляти за рахунок сонця, вітру та інших екологічно чистих джерел. Встигнемо?.. 

Прес-служба кандидата у народні депутати України Олега Грамотенка

Facebook: Олег Грамотенко

Веду прямі ефіри у Facebookкожної неділі о 17:00 год.

Спілкуйтесь зі мною особисто!


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...