На виборах 2020 кандидати у мери Житомира викладуть майже по 400 тисяч застави

15.01.2020

Грошова застава для кандидатів на міського голову Житомира, згідно змін у Виборчому кодексі, становить трохи більше 378 тисяч гривень.

В порівнянні з останніми минулими виборами 2015-го року сума застави зросла майже у 40 разів.

У стільки ж разів зросла і сума застави для партій, які мають намір балотуватися у міську чи обласну раду.

Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

«Виборчий кодекс, підписаний у грудні Володимиром Зеленським, разом зі зміною виборчої системи регулює і цілу низку інших питань, зокрема щодо застав кандидатів та партій на виборах всіх рівнів. Якщо суттєвих змін у розмірах застав кандидатів у президенти та до парламенту не відбулося, то заставу у місцеві ради підняли майже в 40 разів у порівнянні із місцевою кампанією 2015 року», йдеться у повідомленні.

Зміна формули розрахунку, яка збільшує розмір застави рівно у 10 разів (4 мінімальні заробітні плати на кожні 10 тисяч виборців; попередня формула цю ж кількість зарплат на кожні 100 тисяч виборців). З 2015 року мінімальна заробітна плата у гривневому еквіваленті зросла в 4 рази.

Така формула є актуальною для кандидатів у міські голови в облцентрах та містах із кількістю виборців від 90 тисяч і більше.

Заставні гроші буде повернуто, якщо кандидат пройде у другий тур виборів, або виграє вибори у першому турі.

В протилежному випадку гроші також перераховуються до держбюджету.

Формула розрахунку застави для кандидатів у міські голови і для реєстрації партійних списків ідентична і залежить від кількості зареєстрованих у місті виборців та від розміру мінімальної заробітної плати.

Для реєстрації партійного списку кандидатів в депутати Житомирської міської ради у 2020 році треба буде сплатити теж 378 тисяч гривень. За список кандидатів в депутати Житомирської обласної ради доведеться викласти партії в 1 млн 790 тисяч.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...