Влада не збирається шукати гроші на пам’ятник Концевичу. ВІДЕО

21.07.2011

Річницю з дня смерті письменника та дисидента Євгена Концевича відзначають сьогодні у Житомирі.

За життя Євгена Концевича вважали легендою покоління шістдесятників. За радянських часів його будинок у Житомирі був меккою для В'ячеслава Чорновола, Євгена Сверстюка, Івана Дзюби, Алли Горської та інших тогочасних опозиційних діячів. 

Письменник переслідувався КДБ, але за ґрати не потрапив через тяжку хворобу. Стрибнувши зі скелі у річку, в 17 років він зламав хребет, з тих пір був прикутий до ліжка.

Незважаючи на хворобу, Концевич запам'ятався великим життєлюбом та оптимістом. Окрім літератури захоплювався вирощуванням голубів.

А ще життєвим багатством письменника був 8-метровий вишитий рушник, на якому лишали підписи його друзі. Серед людей, що розписалися на білому полотні Концевича, понад 30 лауреатів Шевченківської премії, депутати, академіки, кандидати та доктори наук, письменники, художники.

На рушнику, який ніколи не покидав житомирський дім Концевича – близько 500 імен, перше з який було вишите на початку 60-х.

Письменник мріяв, що у Житомирі з’явиться перший в Україні пам’ятник українському рушнику.

Після смерті Концевича чиновники обіцяли берегти його пам'ять і втілити цю мрію. Навіть обрали місце – на Новому бульварі, поряд з кінотеатром Жовтень. Та за рік жодна з обіцянок не втілилась.

Натомість у місті встановили погруддя і меморіальну дошку першому секретарю Житомирського обкому компартії України Василю Кавуну. Найближчим часом збираються спорудити пам’ятник радянському лідеру Кременецькому. На нього витратять 800 тис. грн.

В обласному управлінні культури кажуть: займатися пошануванням пам’яті митця – не у їх компетенції. Мовляв, ініціювати встановлення меморіальної дошки і шукати на неї гроші має Спілка письменників.

Вшановувати пам'ять Євгена Концевича на міському і обласному рівні чиновники сьогодні не планують. На Смолянському кладовищі, де похований митець, зберуться його найближчі друзі та рідні.

Оксана Трокоз, Євген Єсаулов, Перший Житомирський інформаційний портал

 

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...