«Великий вогонь» у Житомирі вже 21 рік відроджує язичництво. АУДІО

13.07.2011

«Люби того, хто силу дає духу твоєму. Слухай землі голос, бо це голос твій. Прийде Дажбог – стань небом, прийде Стрибог – стань вітром, прийде Сварог - стань звіром, а прийде Перун – стань громом та блискавкою», - цитує текст таємної книги «Волхв сила» Людмила Лобачова, або Ладаслава, як її назвали при посвяті.

У інтерв’ю обласному радіо вона розповідає про язичництво в Житомирі та історію створення слов’янської духовної течії «Великий вогонь».

21 рік тому вперше хлопці зібрались біля дубу трояну і зрозуміли, що вони не можуть не відроджувати стародавні слов’янські звичаї, філософію та воїнське мистецтво наших передків, - каже язичниця. Дівчата з’явились в організації пізніше.

«Наша течія була першою на території колишнього Радянського союзу. Люди розуміли, що вони хочуть зробити – у них не було тоді ні Інтернету, ніяких ресурсів щоб дізнатись, що це таке і хто ще цим займається. Саме Геннадій Беценюк та його друзі опинились у ситуації, коли збирати все треба було по крихтах», - каже Людмила.

Велику роль в становленні організації зіграв патріарх «Великого вогню» Євген Павленко, який вже помер.

«Християнство пройшлось вогнем і мечем по нашим землям. Якщо у людини знаходили якісь таємні книги – ця людина могла втратити своє життя за те, що зберігає пам’ять свого роду і предків», - переконана дівчина.

Язичники вірять у наві – своїх героїчних предків.

«У нас немає космогонії в віруваннях, а є легендарна героїчна модель погляду на світ та наше минуле. І коли ми говоримо про наві – згадуємо  Предка Сварога, який тисячоліття тому залишив завіт. Він дуже простий – у одного чоловіка повинна бути тільки одна жінка і поєднання тіл повинно йти не тільки від бажання фізичного, - це повинно бути духовне бажання. Без духовного бажання не народяться здорові та щасливі діти», - переконана Людмила Лобачова. 

 Повний текст інтерв'ю - запис "Обласного радіо"

Фото з сторінки ВКонтакті Людмили Лобачової

Теги:

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Цьогорічна зима дивує своєю погодою. Крім плюсової температури та відсутності снігу, Житомир час від часу накриває густим туманом. Сьогоднішній день у місті...