Вдруге мітинг на захист мови зібрав удесятеро більше людей

9.07.2012

Науковці, громадські діячі, політики – усі сьогодні зібрались біля 17.00 на майдан Корольова у Житомирі, аби заявити про своє ставлення на мовного законопроекту.

Мітинг було організовано осередком Комітетом захисту української мови.

Біля трьох сотень людей, за підрахунками міліціонерів, прийшли на майдан. Мітинг провів професор, директор Інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка, Віктор Мойсієнко.

«Коли забороняє мову поневоленого народу імперський уряд, якесь є пояснення цьому. А як можна пояснити прийняття закону про свідоме обмеження державної української мови державним українським парламентом. Українську мову ми захищаємо від української Верховної ради», - звернувся до усіх присутніх Віктор Мойсієнко.

Люди активно підтримували виступаючих оплесками.

«Нещодавно проводили соціологічне опитування і виявилось, що проблеми мови хвилюють українців, як позаторішній сніг – вони на 31 місці», - каже доктор філософії Олена Поліщук.

До науковців приєднався  і художник Василь Фещенко, мовознавець Володимир Єршов, настоятель Михайлівського собору отець Богдан.

Політики також активно підтримали ініціативу.

На мітингу виступив народний депутат  Андрій Парубій та депутат обласної ради Геннадій Зубко.

«Усе почалось із того, що ми дали поставити ногу на нашу кримську землю російському флоту. На сході почали закривати українські школи. Почали переписувати підручники з історії України і писати її по-новому. Але остання крапка – це закон про мови, який був прийнятий злочинним шляхом», - сказав Зубко.

Він закликав усіх житомирян зайняти активну громадську позицію.

«Я не хочу, щоб з екрану нам Колісніченко казав, що ми не є народ. Ми є громада, яка сьогодні вийшла і заявляє про свою позицію», - додав він.

Депутат закликав зібрати ради усіх рівнів на Житомирщині і розглянути тільки одне питання – звернення до президента із вимогою ветувати закон.

Представники комітету захисту української мови підписали резолюцію, в якій вимагають проведення сесій, ефірного часу на державному телебаченні, аби розповісти про мовну ситуацію.

На мітингу були і палатки Парті Регіонів. На запитання, чому вони сьогодні тут, хлопці відповідали, що також захищають мову.

Гімн закінчився молитвою за Україну «Боже великий, єдиний…».

 

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...