У Житомирі японці продавали «любов» за 10 гривень

13.06.2011

Написати на рисовому папері будь-яке слово з майстром каліграфії, виготовити власноруч орігамі чи навчитись вдягати літнє кімоно можна було в Житомирі під час проведення Міжнародного фольклорного фестивалю. Представники різних національностей в яскравих костюмах цілих два дні, в суботу та неділю, дарували житомирянам свято.

В суботу пообідні біля сцени «Ракушки» збирались фольклорні колективи, які з’їхатись з різних міст на міжнародний фестиваль. Дівчата в українському строї сидять купкою під деревом, ховаючись від палючого сонця. Їм випало виступати третіми. Акуратно склали червоні черевички і ходять по траві босоніж. Приїхали із Ємільчино співати українських пісень.

За ними сидять дівчата в індійських костюмах - представляють Бангладеш. Самі з Києва, танцюють східні танці, тому в день фестивалю приїхали показувати своє мистецтво. Справжніх представників Бангладешу на святі двоє. Обидва працюють в Києві, відгукнулись на заклик організаторів і приїхали заспівати на житомирській сцені. Кажуть, що так про їхню країну і культуру дізнається більше людей.

Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Кшиштофа Швідерека миттєво обступають учасники фестивалю. Він фотографується і з поляками, і з українцями, і з литовцями.

Польський колектив приїхав з невеличкого містечка. Японці – з Києва, з українсько-японського центру. Дівчата з бантами на кімоно та чоловіки в самурайському одязі колоритно вписуються до литовців, які налаштовують перед виступом свої музичні інструменти.

На сцені лунає урочиста музика. Перший танець – український: танцюють гопака. Після вітальних слів організаторів та керівництва міста й області розпочинаються виступи учасників.

Ведучі помиляються у прізвищі Генерального консула Швідерека, а після його виходу на сцену забувають надати слово.

«Родослав» з піснею «Ой роду наш красний, роду наш прекрасний» відкриває фестиваль «Срібна вежа».

Глядачів майже немає – всього лише кілька десятків житомирян сидять на літній естраді.

Біля входу в «Ракушку» продають ляльки-мотанки та витинанки. Японці починають свої майстер-класи. Майстер каліграфії виводить слово «любов». Навчитися писати одне слово коштувало 10 гривень.

З жінками в постолах та вишиванках фотографуються житомиряни. Дівчата після виступів розбігаються парком – катаються на гойдалках в національних костюмах.

Міжнародний фольклорний фестиваль «Срібна вежа» тривав два дні. Завершився гала-концертом в обласному музично-драматичному театрі в неділю, 12 червня.

Теги:

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...