Туристи можуть скуштувати воду з найстарішого колодязя в країні, який розкопали на Житомирщині. ФОТО

14.08.2018

 У мережі опублікували фотографії найстарішого колодязя в Україні. Він знаходиться на Бабиній горі в Олевську на Житомирщині.

Археологічні розкопки колодязя розпочалися 2013-го. За цей період було досліджено верхні нашарування стародавнього об'єкту, пише Денис Зубрицький у Facebook.

Верхній діаметр колодязя становив 10 м, а глибина - понад 10 м. Зафіксовані верхні частини зотлілих дерев'яних конструкцій зрубу колодязя на глибині понад 5 м.

Серед знахідок найбільший інтерес становить бронзова гарда ХІІІ ст. - деталь меча і залишки кераміки, що датуються VІІІ–ІХ ст.

Колодязь вирублений у твердій породі більше тисячі років тому. Інструменти та технології, які при цьому використовувалися, є предметом дискусій вчених і спеціалістів. Дане місце планують зробити туристичним. А поки що кожен охочий зможе побачити колодязь ближче та скуштувати джерельної води, - інформує "Газета по-українськи".
 

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Менеджери й інженери, співробітники офісу та виробничого цеху в одному човні - це команда компанії «Кромберг енд Шуберт» на змаганнях з...