Свято Івана Купала в Немиринцях на Житомирщині. ВІДЕОВЕРСІЯ

7.07.2011

Щоби зануритися у купальські дива, ці дівчата здолали понад сотню кілометрів. Ще до початку фестивалю взялися за вінки. Бо дівчатам кортить дізнатися, коли ж заміж вийдуть.

Оксана: "Хочу запускати на воду, цікаво, що ж мені покажуть віночки. Запускати треба два вінка: один твій, а один – твого судженого. Якщо вони зійдуться, то, значить, вам судилося бути разом"..

Старші люди попереджають, у купальську ніч із вінками не жартують. Адже обряд має містичну силу. 

Тетяна Кулінич: "Буває таке, що вінки пускали на річку, а хлопці ловили. То в пару бралася не з тим, з яким гуляла дівчина. Зовсім другий ловив і з тим і бралася".

Ті, кому пару не треба шукати, проводять час у майстернях. Гончар Віталій Китик вчить охочих своєму ремеслу. Найстаранніших обдаровує сувенірами, аж на всіх не вистачає.  

Віталій Китик, гончар: "Дело в том, что у меня глины не осталось. Я уже просто стараюсь показывать людям".

На Івана Купала у Немиринцях здавна гуляли усім селом. А три роки тому тут вирішили започаткувати традиційний фестиваль.

Павло Жебрівський, організатор фестивалю: "Спогади юності надихнули мене на те, що треба відотворити це свято".

Магія свята захопила усіх без винятку. Ляльку Морену скинули у річку - бо саме вона уособлює недобру силу. Згодом спалювали опудало та стрибали через багаття.

Оксана ТРОКОЗ, Євген ЄСАУЛОВ, "Перший житомирський інформаційний портал".

Теги:

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 У День пам’яті та примирення житомиряни зібралися біля Монументу Слави, аби вшанувати загиблих у Другій світовій війні. Мітинг-реквієм пройшов   8...
 Під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради прийняли рішення про організацію та проведення загальноміського свята «Великдень у...