Срібні давньоримські денарії знайшли на Житомирщині - на місці працюють археологи

28.07.2020

Скарб давноримських монет – срібних денаріїв – знайшли на Житомирщині.

На місці знахідки – поблизу села Хмелівка Олевської ОТГ проводять розкопки. Про це повідомляють в Олевській ОТГ:

«Така знахідка не властива для нашого регіону, тому археологи вирішили дослідити чи знаходилось на цьому місці поселення. Також можлива версія, що на даній території відбувались важливі для регіону події. На даному етапі важливих знахідок археологи не виявили».

Керівник Житомирської археологічної експедиції - Андрій Петраускас запевнив, що поки археологи на цьому етапі допомоги не потребують.

Довідководенарій – римська срібна монета часів Республіки (вперше викарбувана 268 року до н. е.) та перших двох століть Імперії. Одна з найпоширеніших монет на землях, що перебували під владою чи впливом Риму.

В Україні зустрічаються срібні денарії імператорської епохи, особливо часів панування імператорів Траяна, Адріана, Луція Вера, Марка Аврелія та Коммода (2 ст. н. е.), Фаустина, Сабіна,А. Пій. Ці монети перебували в обігу до 5 століття. Знахідки пізнішого часу є рідкісними. Масштаби використання римських денаріїв були дуже значними. Інколи у скарбах фіксується по декілька тисяч цих монет.

Теги: Цікаво

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Школа карантин
Новий навчальний рік став справжнім викликом для шкіл. В умовах пандемії заходи безпеки там не поступаються тим, що, мабуть, є в секретних лабораторіях. Все для...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...