Перший кіносеанс у Житомирі пройшов наприкінці 19 століття

28.12.2011

Сьогодні в усьому світі відзначається Міжнародний день кіно.

В Житомирі свої перші кроки синематограф розпочав 21 серпня 1897 року. Цього дня у міському театрі відбувся перший кіносеанс. На цьому сеансі побував, навіть, відомий український письменник Михайло Коцюбинський.

У перші роки існування синематографу у Житомирі фільми демонструвалися у пристосованих приміщеннях, розповів краєзнавець Георгій Мокрицький.

Перший стаціонарний кінотеатр відкрився у 1906 році. Він знаходився на тому місці, де зараз стоїть драмтеатр та мав назву  «Біограф». Він вміщував понад 100 людей.

У 1912 році на вулиці Михайлівській у будинку, де народився відомий хімік Михайло Усанович, відкривається ще один електротеатр «Люкс». Зараз в цьому приміщенні знаходиться музична школа.

Трохи згодом відкривають новий кінотеатр «Рим». Він вже був розташований у спеціальному окремому приміщенні. Зараз там працює кінотеатр ім. Франка.

Крім цього, на вулиці Київській знаходилися ще два кінотеатра – «Марс» та електротеатр Мяновського.

На той час кіносеанс тривав всередньому 20-25 хвилин. Для того, щоб привабити  глядачів назви фільмів були провокаційними та кричущі.

«Тоді на афішах, окрім назви, вказували і метраж фільму – не час, а саме метраж самої кіноплівки. Інколи її довжина доходила до кілометра, і на афіші так і вказували «Метраж фільму 1 км.», розповів краєзнавець.

Щоденно в кінотеатрах проходило до 15 сеансів. Вартість візиту  становила від 15 до 30 коп.

Ірина КАРПОВА

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 Найважливіша роль у створенні єдиної православної церкви та отриманні Томосу належить українському народу. Адже Господь почув щирі молитви українців і...
 У рамках робочої поїздки на Житомирщину Президент Петро Порошенко 17 січня взяв участь у подячному молебні за надання Томосу про автокефалію Православної...