На Житомирщині зв’язали перші снопи на фестивалі «Зажинки». ВІДЕО

18.07.2011

 

Ще удосвіта дід Дмитро точить косу. Чекає, коли у культурний центр «Поліська Хата» приїде молодь. Вчитиме їх косити. Каже, мало хто із сучасних хлопців знає, як це робиться.  

Вже четверте літо поспіль житомирські митці влаштовують у селі Городському жнива, аби соломою покрити старовинний будинок. Щоб веселіше працювалось, почали запитувати поради у старших людей і відроджувати народні традиції.

Не зчулися, як свято переросло у справжній фольклорний фестиваль. Художники сподіваються, що цього року жита нарешті вистачить, щоб перекрити весь дах.

Перш ніж почати жати, господарі поля моляться Богу і душам померлих, просять у них про допомогу. Зжати перший сніп доручають найстаршій жінці роду. Вона й слідкуватиме, аби молоді дівчата усе робили правильно.

Після короткого майстер-класу, гості свята беруться до роботи. І старі і малі – усі з серпами та косами. Селяни вірять, якщо почати жнива у середу, п’ятницю або суботу, то працюватися буде легше. Але міській молоді такі забобони не допомагають.

З кожним роком свято «Зажинки» набирає все більшої популярності. Організатори кажуть: секрет у тому, що тут все по-справжньому. Люди їдуть у село, щоб повчитися народним традиціям, попрацювати на свіжому повітрі, або подивитися, як працюють інші.

Щоб впродовж жнив нікому не боліла спина, чоловіки та маленькі хлопчики качаються по свіжій стерні. Тим часом жінки в’яжуть жито у снопи і складають у копиці. Поряд стелять покривало  і влаштовують частування домашньою їжею за тутешніми рецептами. Господарі поля дивляться: як людина їсть, така й до роботи. Так обирають собі працівників, адже жнива тільки починаються.

Триватиме робота до кінця літа і закінчиться святом «Обжинки». Тоді митці обіцяють влаштувати ще грандіозніше свято і показати, як укарїнці у давнину соломою покривали дах.

Оксана Трокоз, Євген Єсаулов,

«Перший Житомирський інформаційний портал»

Теги:

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...