На Житомирщині відтворять град, який знищила княгиня Ольга

30.09.2011

 Завтра в Олевску відбудеться круглий стіл з нагоди початку реалізації проекту створення першого в Україні археологічного скансена - музею під відкритим небом. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу облдержадміністрації.

Унікальний проект передбачає відтворення древлянского граду, який був знищений княгинею Ольгою в Х ст..

Особливість проекту полягає в тому, що реконструкція оборонних конструкцій, будівель житлових і господарських приміщень буде здійснюватися саме на підставі реальних споруджень древлянского міста VIII - X ст., які були досліджені в ході археологічних робіт. 

Майбутні відвідувачі зможуть пройтися кам'яною вулицею древлянского граду, випити води з колодязя.

З цього колодязя брали воду жителі Олевска 1000 років тому.

Також відвідувачі матимуть можливість оглянути інтер'єр древлянского житла, покуштувати автентичну їжу і напої з автентичного посуду, ознайомитися з древніми ремеслами та взяти участь у виготовленні ремісничих виробів.

Такий музей стане привабливим туристичним об'єктом і візитною карткою міста. 

На сьогодні вже проведено археологічне дослідження староруського городища, отримано артефакти, які стали основою для реконструкції оборонних і господарських споруджень древлянского граду.

У рамках підготовки до відкриття музею був проведений міжнародний науково-практичний семінар з експериментальної археології для апробації проекту реконструкції, вже відтворено перші експонати майбутнього музею, закладені перші ділянки дослідницьких посівів зернових культур, які існували в IX -Х ст., зварено і закладено першу партію вересового меду.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...