На Житомирщині створили пасіку-музей зі 100-річних бортів

10.08.2020

На Житомирщині у бортях, яким по 100 і більше років, поселили бджіл та створили з них парк-музей.

Таку пасіку започаткували у с. Ходаки Коростенського району на території дендропарку «Перемога», аби відтворити українську культуру – бортництво.

Про унікальний музей розповідає телеканал С-ТВ.

Голова спілки пасічників Коростенщини «Медове Полісся» Володимир Клименко сам бджоляр. Цією справою займається із 2012 року. Нині пасіка налічує більше 150 бджолосімей медового направлення. Також є і материнські сім’ї, з яких ведеться селекція і виводяться бджолині матки.

«З однодумцями і небайдужими людьми по області і районі були зібрані борті, вік яких 100 і більше років. Це зроблено для того, щоб повернутися до своєї історії, як воно було 100-200 років назад. Нині бортьова алея налічує 15 робочих бортів, де утримуються бджоли здебільшого нашої поліської породи», – розповідає бджоляр.

Парк можуть відвідати усі бажаючі, дізнатися про історію поліського бортництва, а за бажанням – і долучитися до його відродження.

Має бджоляр і власну пасіку – вже сучасну, пересувну. Багатокорпусні вулики, сітчасте дно, рамка на 145 мм. 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
1
Рейсовий автобус та легковик зіткнулися під Житомиром на трасі Київ-Чоп. Травми отримали кілька осіб. Про це розповіли у ТСН.Ранок. Аварія сталася неподалік...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...