На батьківщині Литвина зносять Леніна, щоб він не стояв навпроти церкви

28.01.2013

Знести пам’ятник Леніну, який стоїть у самому центрі Новограда-Волинського, пропонують депутати міської ради. Вони вже зібрали підписи і провели перемовини із усіма партіями, тому і переконані, що Леніна вдасться витурити з центру міста.

Ініціював знесення пам’ятника місцевий священик. Справа у тому, що навпроти гранітного Леніна будується храм Української православної церкви Київського патріархату.

«Маємо надію, що до літа в центр міста Леніна не буде. Зараз основне питання у тому, куди перенести Леніна і що поставити замість нього у центрі», - розповідає Олександр Захарчук, представник ВО «Свобода».

У міській раді кажуть, що перенесення пам’ятника обговорюють у контексті реконструкції головної площі Новограда-Волинського.

«Ми вже давно обговорюємо питання перенесення Леніна. Воно болюче, і усе треба узгоджувати дуже толерантно. Мова йде про перенесення пам’ятника, а не про його знесення. Маю надію, що у цьому році це складне питання буде вирішено», - каже секретар міської ради Василь Михальчук.

У Новограді-Волинському пам’ятник Леніну стоїть на головні площі з 1960-го року.

Нагадаємо, що досі невирішеним є питання знесення пам’ятника Леніна у центрі Житомира. Минулого року навіть міський голова Володимир Дебой обмовився про те, що Леніна треба перенести з центру, але за кілька днів передумав.

Натомість із обласного бюджету депутати виділяють біля 2 мільйонів гривень на спорудження монументу ще одному радянському діячу – Віктору Кременицькому.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
17 тисяч дітей в різних інтернатних закладах чекають на усиновлення в Україні. Діти продовжують перебувати у дитбудинках замість родини, а звідти часто...
 Синоптики обіцяють у Житомирі сонячний та теплий тиждень. «Перший житомирський» прогулявся  містом із сонцезахисними окулярами, які незабаром вже...