Художник Віктор Шкуринський: «Я виставляю своїх дітей на ваш розсуд»

29.09.2011

У черговий раз на соціально-психологічному факультеті ЖДУ ім. І. Франка триває виставка сімох картин.

Проект «7 картин на 7-му небі» виросла з «Виставки двох картин». І, якщо раніше відомі художники Житомира представляли дві свої картини, відібрані за схожістю або контрастом, то тепер символічна сімка (факультет знаходиться на 7-му поверсі університету) дає глядачам можливість ширше знайомитися з творчістю художників-земляків.

У переддень Дня Учителя відбулося відкриття виставки картин Віктора Шкуринського, заслуженого працівника культури України, директора Житомирської дитячої художньої школи.

«Не випадково сьогодні ми запросили митця, який виплекав цілу плеяду художників та людей, які, можливо, не стали професійними художниками, але мають здатність бачити прекрасне», – почав декан Олександр Музика.

Віктор Шкуринський звернувся до студентів такими словами: «Гарна наша молодь! Дивлюся – і душа радіє! Я виставляю свої твори – своїх дітей – на ваш розсуд».

«Мистецтво – одне з найкращих діянь людства, – каже Віктор Миколайович. Як воно впливає на мене? Як би мені не було тяжко, скільки я не отримую стресів десь на стороні, я приходжу додому, згадую бачене (там вода, там небо, там квітує…), споглядаю свої твори, і стає легше.»

Художник зазначив, що повсюдно у мистецтві ведеться боротьба. «Через те з’являються люди, які теоретично вміють довести, що чорний квадрат – то великий художній твір, а ми з вами не доросли, щоб відчути його глибоку місію на землі». На думку, Віктора Шкуринського, творчість не потребує вигадок: краса навколо нас.

«Нещодавно ми, викладачі та студенти, були у Празі, Парижі, Варшаві, Дрездені. Там відвідували галереї. Ми стояли перед «Джокондою» в Луврі. Направду, там не чорні квадрати, там є таке, що змушує тремтіти», – каже Олександр Музика.

У творчості Віктора Шкуринського часто можна натрапити на камені, дольмени, що таять у собі вічність. Декан зауважує: «Він і сам є такою вічно, кам’яно, потужною енергетичною мистецькою глибою».

Під час презентації картин за традицією образотворче мистецтво підтримали музика і література. Викладач кафедри музики університету Оксана Плотницька, виконала дві імпрези Чайковського – «Білі ночі» та «Пори року». Аспірантка кафедри українського літературознавства та компаративістики Катерина Марчук читала свої поезії.

Виставка триватиме, доки на зміну сімом картинам Віктора Шкуринського не прийдуть інші сім шедеврів.

 

Юлія ГУЗ


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...