Хелловін у Житомирі: звідки пішло свято

31.10.2019

Національне американське свято Хелловін вже вкорінилося в українську культуру. Житомиряни вподобали Хелловін – щороку все більше вітрин, розважальних закладів, домівок прикрашені павутиною і павуками, гарбузами і іншою атрибутикою для відлякування "духів".

Що означає Хелловін

Хелловін - Ніч напередодні Дня всіх святих. Відзначають щороку в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Згідно з традиціями, саме в ніч з 31 жовтня на 1 листопада злі духи проникали на землю. Для того, щоб захиститися від них, було вирішено вбиратися у страшні костюми.

Звідки пішло свято

Національне свято в США.

Істрія Хелловіну налічує кілька тисячоліть. Свято пішло ще в кельтських часів. Зараз же Хелловін є одним з найулюбленіших свят американців, яке відзначають як дорослі, так і діти.

Кельтські народи відзначали початок пір року, кожна з яких отримала свою назву. Початок зими назвали Самайн. Її відзначали 31 жовтня. А наступний після Хеллоуїна день — 1 листопада — в 7 столітті був призначений Папою Боніфацієм IV Днем всіх святих.

Trick-or-treat - солодощі або витівки

Особлива традиція свята – пригощання солодощами. У цю ніч діти стукають у будинки з криками: «Treat or trick!» - «Пригощай або пошкодуєш!». Дорослі приходять в гості теж із пакунком солодощів – так відкуповувалися від "злих духів".

"Ліхтар Джека" – гарбуз зі свічкою

Ще один обов'язковий атрибут Хелловіну – гарбуз зі свічкою. Вхід до хати захищали спеціальними оберегами – ліхтарями, вирізаними з овочів, як зараз гарбуз на Хеллоуїн. Якщо їх не виготовити, то потойбічні сили могли забрати людину у світ мертвих. Крім того вірили, що ці ліхтарі відлякували нечисть від будинків.

Як підготували вітрини житомирських закладів – дивіться у фоторепортажі.

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Равлики
 Равлики – давно вже популярний делікатес для гурманів, мастхев у корейській косметиці, потужний афродизіак, джерело білків, омега-3 кислоти, вітамінів А, Е, В1,...
 Близько року тому житомирянин Володимир Саванчук облаштував в орендованій кімнаті в будівлі на Домбровського лабораторію із вирощування австралійського...