Відкрили справу проти «Житомиргаз збут» через завищені ціни на газ

20.01.2021

Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) відкрило справи проти шести газопостачальних компаній через встановлення ними завищених цін на газ для населення.

Згідно з повідомленням на сайті комітету, дії "Київоблгаз збут", "Житомиргаз збут", ТОВ "Чернігівгаз збут", "Черкасигаз збут", "Уманьгаз збут" та "КиївГазЕнерджі" могли призвести до ущемлення інтересів споживачів.

В АМКУ зазначили, що, незважаючи на відкриття з 1 серпня 2020 року ринку газу для населення та отримання права вибору щодо зміни постачальника, побутові споживачі здебільшого і далі користуються послугами регіональних газзбутів.

За даними комітету, цінові пропозиції шести вищезгаданих компаній із листопада 2020 року до січня 2021-го у середньому перевищували ціни їхніх конкурентів на ринку на 40%.

"Тобто з урахуванням цін, які формувалися на ринку, вищезгадані товариства здійснювали постачання природного газу для населення за економічно необґрунтованими (завищеними) цінами", - йдеться в повідомленні.

АМКУ виявив такі факти і в інших регіонах України, територіальні відділення комітету уже завершують відповідні дослідження щодо них.

"У разі наявності інформації про можливі порушення з боку газопостачальних компаній, зокрема створення перешкод при зміні постачальника, просимо звертатися до міжобласних відділень АМКУ", - резюмується в повідомленні.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
На Житомирщині розпочали вакцинацію. До області доправили понад 17 тисяч доз вакцин, однак бажання її отримати висловили 3,5 тис. людей з усієї області, медиків...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...