Вербувальник з Житомирщини "кинув" заробітчан на гроші

6.04.2012

Житель обласного центру разом із спільником, громадянином сусідньої держави, фактично завербував шістьох чоловіків, запропонувавши їм роботу на вигідних умовах на будівництві за кордоном. Від’їзд заробітчан було організовано двома окремими групами на потязі, аби не привертати зайвої уваги сторонніх. 
 
Прибувши до місця призначення, чоловіки не злякались важкої праці та відсутності належних умов для проживання, сподіваючись на обіцяну достойну платню. Але, обіцяних зароблених грошей вони не отримували. Їм видавали лише мізер, аби мали змогу хоч якось харчуватись.
 
Винаймач пояснював, що розрахунок проведе згодом, зараз, мовляв, немає готівки. Тому вони можуть залишатись і ще попрацювати або ж повертатись додому. Гроші будуть обов’язково переведені на банківський рахунок. Тож, отримавши злибиденну частину від заробленого, якраз на проїзд у зворотньому напрямку, заробітчани змушені були повертатись додому ні з чим.
 
Втім, як з’ясували працівники міліції, громадянин сусідньої держави заплатив вербувальнику за приїзд кожного із них на будівництво певну суму. Згодом, за однією з версій, він частково оплатив і їх працю, але знову ж таки кошти отримав вербувальник.
 
Наразі всі ці обставини з’ясовує розслідування кримінальних справ.  Серед потерпілих жителі Житомирщини та Полтавщини. Відносно вербувальника судом обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою. Інший співучасник цих подій, за даними правоохоронців, перебуває поза межами України. 

Чинне законодавство України за торгівлю людьми передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 12 років. 

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
човен
У Житомирській області з річки Уборть підняли 9-метровий старовинний човен - так звану "довбанку". Артефакт знайшли ще кілька років тому, але відкопали лише...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...