На житомирського громадського діяча тисне СБУ?

13.07.2011

Представник СБУ вимагав зустрічі із громадським активістом, членом Житомирського осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Фундація Регіональних Ініціатив" Віталієм Кічкіруком, - стверджує організація ФРІ у прес-релізі.

"Він подзвонив, представився чи то як Котенко, чи то Костенко, і почав наполегливо вимагати зустрітися в одному з громадських місць Житомира, — повідомляє Віталій Кічкірук. — Я спершу під таким натиском погодився на зустріч, але потім згадав, що я абсолютно не зобов’язаний співпрацювати зі спецслужбою. Я не бажаю зустрічатися без дотримання усіх формальностей — отримання повістки та інших процесуальних моментів. А ставати добровільним інформатором за жодних обставин не буду".

"Наша організація діє виключно в рамках закону і такі дії спеслужбістів є неприпустимими у демократичному суспільстві, до якого прагне влада України, — заявляє заступник Голови ВМГО ФРІ Михайло Каменєв. — СБУ, іншим спецслужбам та правоохоронним органам України варто нарешті звикнути до умов громадянського суспільства та відмовитися від радянських КДБістських методів. Активістам не варто лякатися подібних "викликів на каву". Треба прямо і чітко відмовлятися та вимагати дотримання усіх процесуальних норм "спілкування". Варто нарешті привчити СБУ до того, що ніхто не буде з ними просто так спілкуватися".

Активісти у найближчі дні направлять скарги до СБУ, Генпрокуратури та до Президента, що несе пряму відповідальність за дії правоохоронних структур держави. У разі відсутності адекватного реагування активісти прогнозують направлення інформації про факти тиску до міжнародних структур та посольств країн світу в Україні.

Нагадаємо, що нещодавно ряд громадських активістів, учасників акції «День без молоді», серед яких був і Кічкірук, заявляли про погрози з боку начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту Олени Сарно.

 

Теги:

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Вже 20 років на Житомирщині діє громадська організація «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». З  часом, зізнаються пошуківці, роботи менше не...