На житомирського громадського діяча тисне СБУ?

13.07.2011

Представник СБУ вимагав зустрічі із громадським активістом, членом Житомирського осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Фундація Регіональних Ініціатив" Віталієм Кічкіруком, - стверджує організація ФРІ у прес-релізі.

"Він подзвонив, представився чи то як Котенко, чи то Костенко, і почав наполегливо вимагати зустрітися в одному з громадських місць Житомира, — повідомляє Віталій Кічкірук. — Я спершу під таким натиском погодився на зустріч, але потім згадав, що я абсолютно не зобов’язаний співпрацювати зі спецслужбою. Я не бажаю зустрічатися без дотримання усіх формальностей — отримання повістки та інших процесуальних моментів. А ставати добровільним інформатором за жодних обставин не буду".

"Наша організація діє виключно в рамках закону і такі дії спеслужбістів є неприпустимими у демократичному суспільстві, до якого прагне влада України, — заявляє заступник Голови ВМГО ФРІ Михайло Каменєв. — СБУ, іншим спецслужбам та правоохоронним органам України варто нарешті звикнути до умов громадянського суспільства та відмовитися від радянських КДБістських методів. Активістам не варто лякатися подібних "викликів на каву". Треба прямо і чітко відмовлятися та вимагати дотримання усіх процесуальних норм "спілкування". Варто нарешті привчити СБУ до того, що ніхто не буде з ними просто так спілкуватися".

Активісти у найближчі дні направлять скарги до СБУ, Генпрокуратури та до Президента, що несе пряму відповідальність за дії правоохоронних структур держави. У разі відсутності адекватного реагування активісти прогнозують направлення інформації про факти тиску до міжнародних структур та посольств країн світу в Україні.

Нагадаємо, що нещодавно ряд громадських активістів, учасників акції «День без молоді», серед яких був і Кічкірук, заявляли про погрози з боку начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту Олени Сарно.

 

Теги:

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
 «Я десантник Збройних Сил України», -  майже 600 військовослужбовців строкової служби ДШВ присягнулись на вірність українському народові. Мрія отримати...
 Тисячі житомирян долучилися до святкування нового для Житомира фестивалю. Свято Михайлівської започаткував кандидат у народні депутати Гундич Ігор. Подібні...