На Житомирщині почастішали випадки сексуального насилля над дітьми

22.07.2020

Аналіз ситуації за останні 5 років, проведений ювенальною службою поліції області, свідчить про збільшення кількості зафіксованих випадків сексуального насильства над дітьми.

Загалом поліція розслідувала злочини, учинені з 2016 по 2020, відносно 57 дітей.

- Щороку таких випадків було від 10 до 15, у першій половині 2020 ми уже зареєстрували 10 кримінальих проваджень за такими фактами, - коментує ситуацію начальник ГУНП Житомирщини Юрій Олійник. – Але, на мою думку, причина не у загальному збільшенні їх кількості, а у зміні свідомості людей: все більше з них готові заявляти про такі злочини.

Статистика свідчить, що протиправні діяння у більшості випадків були учинені знайомими, а нерідно й рідними для дітей людьми, а саме: знайомі (односельці, сусіди тощо) – 26 випадків; вітчим, співмешканець матері – 14; родичі (батько, мати, дядько) – 8, сторонні – 6; невстановлені особи – 3.

Крім того, як виявляється, діти не почуваються у безпеці навіть за місцем проживання – у 19 випадках потерпілі піддавались насиллю вдома, ще у 17 - в інших закритих приміщеннях: будинках, квартирах, готелях, гуртожитках і банях і навіть на даху багатоповерхівки. Третина злочинів (18) сталися у малолюдних місцях: лісових масивах, парках, узбіччях доріг, на берегах водойм тощо.

Не менш вражаючим є і вік потерпілих. Найменшій дівчинці було трохи більше року, коли батько почав використовувати її як модель у порновідео. Зареєстрований факт насилля над 3-річною дитиною, 4 випадки, - коли жертвами стали 5-6-річні малюки, 2 дітей потерпіли у 7-річному віці, ще 3 – коли їм виповнилось 8 і далі по наростаючій від 4 до 6 фактів у кожній віковій категорії. Найбільше у період від 13 до 16 років – 25 випадків.

Кримінальні провадження поліцейські розслідували за фактами розбещень (23), згвалтувань (17), насильницького задоволення статевої пристрасті неприроднім способом (10) та іншими злочинами сексуального характеру.

- Цей аналіз не може не вражати. Проблема є, вона реально існує і від небайдужості та уважності кожного з нас залежить дитяче життя, - сказав Юрій Олійник. – Якщо у вас виникли сумніви щодо підозрілих дій будь-якої особи, не соромтесь про них заявити, особливо якщо йдеться про тих, хто у силу малолітнього віку, недосвідченості або залежності від кривдника, врешті нерозуміння ситуації не може заявити про неї.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...