Чоловік викрав доньку у дружини і не віддає її понад рік. ВІДЕО

7.02.2020

На Житомирщині мати півтора роки бореться за право, щоб її донька жила з нею. Її колишній чоловік викрав дитину і не дає навіть, бачитися.

Попри рішення суду повернути доньку, чоловік дитину матері не віддає, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Віталія свою дворічну донечку востаннє бачила три тижні тому через вікно. Колишній чоловік не підпускає її до дитини, каже жінка.

Віталія Єфименко розлучилася з чоловіком два роки тому. У них є спільна дитина - донечка Саша. Після розлучення дівчинка жила з нею, але чоловік під приводом примирення приїхав до неї і викрав дитину, запевняє Віталія. "Сказав, що візьме дитину на руки і вони чекатиму на мене на вулиці. Я навіть не думала, що коли я вийду з квартири на вулицю, то не побачу нікого", - згадує жінка.

Відтоді колишній чоловік не відповідає на дзвінки і не дозволяє наближатися до дитини. Жінка звернулася до суду. Там постановили, що дівчинка має жити з мамою, але колишній її все одно не віддає. Усі намагання виконавців забрати дитину від батька не закінчуються успіхом. "Батько не виконує рішення суду", - каже керівниця служби в справах дітей Коростенської міськради Людмила Фіцай.

Мати півтора року бореться за право, щоб її донька жила з нею. Запевняє - її колишній чоловік викрав дитину і не дає їм бачитися. Жінка дійшла аж до Верховного суду. Але батько - його рішення на користь матері - просто не виконує. Виконавці, поліція та служба захисту дітей запевняють, що також безсилі. Докладніше – у сюжеті.  

ТСН разом з виконавціями, поліцією та службою в справах дітей приїхали до будинку чоловіка. Спочатку він двері відчиняє, але до дитини не пускає. Після півгодинних перемов, чоловік пускає в дім лише виконавця. Представник служби в справах дітей каже, що не раз перевіряли умови проживання дівчинки. Вона всім забезпечена, але певні, що батько тримає її в ізоляції. "Ми розуміємо, що дитина ізольована, вона не спілкується зі своїм оточенням, батькоізолює повністю дитину", - розповіла керівниця служби в справах дітей Коростенської міськради Людмила Фіцай.

Батько це категорично заперечує і, попри рішення суду, добровільно передавати дівчинку матері відмовляється. Силоміць забрати дитину не мають права, кажуть виконавці.

У поліції проти батька відкрили провадження. За невиконання рішення суду він має сплатити штраф у пять тисяч грн, утім, поки він нічого не сплатив.

Як виконати рішення суду, якщо батько не віддає добровільно дитину матері, не знають і в службі захисту дітей. Кажуть, що закон такого не передбачив. "Не розписаний механізм до кінця в нашому законодавстві. Там треба, щоб батько добровільно віддав і щоб не було з боку виконавчої насильства", - пояснила Людмила Фіцай.

Своєю чергою, адвокати запевняють, що такі механізми є. Більше того батька можуть запроторити за ґрати на три роки, а службовців, що не можуть виконати вирок суду - позбавити посад. "Мати має право вимагати залучення такого батька, щоб його посадили до в'язниці на термін до трьох років. У поліції і судового виконавця є необхідні методи. Вони повинні притягнуто до дисциплінарної відповідальності: догана, позбавлення премії, можливо, повинні бути звільнені", - каже адвокат Роман Марченко.

Наразі батько намагається подати апеляцію на рішення суду про примусове відібрання дитини. Матір упевнена, що колишній робить усе для того, аби затягти справу, і збирається боротися за дитину до кінця. 


 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...