Як часто українці беруть гроші до зарплати

31.07.2019

Скільки б ми не заробляли, завжди буде не вистачати стільки же, адже економічний закон підвищення потреб ніхто не відміняв. На першочергові потреби гроші потрібні щодня, а отримуючи зарплату раз, або два на місяць, бюджет спланувати важко. Для багатьох українців справжнім випробуванням стають останні дні перед заповітним повідомленням про зарахування авансу, або зарплати на карту. В цей час людям доводиться економити на всьому, включаючи їжу і проїзд в міському транспорті. Що краще: обмежувати себе в елементарних речах, просити гроші до зарплати у близьких, згораючи від збентеження, чи оформити миттєву мікропозику? Кожен має право розставити свої пріоритети.

Чи легко позичити гроші у МФО?

Сплеск в галузі мікрокредитування в Україні припадає на 2017 рік. Якщо спочатку люди ставилися з побоюванням до МФО, то зараз сотні тисяч українців активно користуються їх послугами. Наших співгромадян не так лякають відсотки за користування онлайн кредитами, як приваблюють переваги цього фінансового продукту.

- Доступність мікропозик робить МФО чи не єдиним джерелом грошей в борг до зарплати людям, без офіційної роботи. Кредит онлайн на карту можуть отримати студенти, пенсіонери, жінки в декретній відпустці, безробітні. Потрібне тільки українське громадянство, паспорт, ідентифікаційний код.

- Спеціальні пропозиції у вигляді зниженої відсоткової ставки, бонусів, акцій, розіграшів призів діють, як магніт. Більшість МФО видають безпроцентні позики новим клієнтам для різних потреб. Наприклад, компанія e-groshi пропонує перший кредит під 0% підприємцям на розвиток бізнесу, або «Гарячі канікули» на відпустку.

- Зручність отримання - один з головних плюсів, особливо, коли гроші потрібні миттєво. Заповнення заявки триває до 10 хвилин, рішення приймається в автоматичному режимі за допомогою спеціальних скорингових механізмів. Вже через п'ять хвилин після схвалення заявки, зазначена сума буде перерахована на банківську карту позичальника.

За даними аналітичного ресурсу SimilarWeb, щомісяця в Україні відвідують сайти фінансових організацій понад 200 тисяч осіб.

Невщухаючий попит на мікропозики - головна причина появи нових небанківських організацій, що видають кредити населенню. Якщо в 2016 році в Україні було 571 МФО, то на початок 2019 року їх стало 958. Ця тенденція зберігається. Повний реєстр можна переглянути на сайті Нацкомфінпослуг.

На що витрачають українці гроші до зарплати

У період, коли гроші невблаганно закінчуються, а зарплата очікується тільки через кілька днів, як на зло, можуть виникнути непередбачені витрати. Для подібних ситуацій і передбачено мікрокредитування. Гроші, отримані в борг до зарплати, українці найчастіше витрачають на такі цілі:

- Продукти харчування, побутова хімія, засоби гігієни, ліки і т. д. Особливо гостро такого роду витрати характерні для позичальників МФО, у яких є діти. Якщо дорослий може потерпіти кілька днів до зарплати, перебиваючись «з хліба на воду», то дитина - ні.

- Комунальні послуги тепер потрібно платити вчасно, щоб не нараховувалася штраф і не «пропала» субсидія. Набагато простіше взяти онлайн позику на карту і оплатити в термін комуналку до зарплати, або пенсії. Тому що, втративши субсидії, доведеться заново подавати пакет документів, плюс ще потрібні будуть довідки про відсутність боргу за послуги ЖКГ.

- Подарунки, які не вийшло підготувати заздалегідь. Наприклад, надійшло несподіване запрошення на весілля, день народження, або іншу урочистість. Сюди ж можна віднести непередбачені, але приємні, витрати на послуги перукаря, придбання одягу, взуття, святкових аксесуарів і т. д.

- Відпочинок, який може виявитися під загрозою, якщо затримуються відпускні. Приїхати на море і дивитися на все «голодними» очима - не варіант. Хоч зрідка можна дозволити собі взяти кредит, для перестрахування і почуття впевненості.

- Погашення кредитів в інших організаціях за рахунок нових мікропозик, на жаль, частий випадок серед наших співгромадян. Людям здається, що так вони вирішують фінансові проблеми, але це ілюзія. Навіть безпроцентні позики, які беруться один за іншим в різних МФО, доведеться віддавати.

Що говорить НБУ про ринок споживчого кредитування

Національний банк України в червні 2019 р видав черговий звіт про фінансову стабільність. У документі говориться, що доходи домогосподарств продовжують зростати, але разом з ними збільшуються і поточні витрати. Заощадження на довгострокових депозитах мають тільки 3% українців, проте споживче кредитування зростає рекордними темпами. За останній рік цей показник зріс на 45,2% і очікується його подальше збільшення.

У 2019 почала відчуватися конкуренція за клієнтів між банками і небанківським фінансовими установами. Ці організації раніше орієнтувалися на різну цільову аудиторію, а тепер кордони стираються. Так, банки спростили вимоги до позичальників, офіційне підтвердження доходів потрібно тільки для отримання великих грошових сум. Більше 20% споживчих банківських кредитів видається позичальникам з невідомим доходом.

Ці кроки не знизили потік клієнтів МФО. У звіті НБУ йдеться, що, незважаючи на високі процентні ставки, людей приваблюють небанківські фінустанови високою швидкістю обробки заявок і простими умовами кредитування.

Починаючи з 2017 року кількість позик, виданих МФО вперше перевищило показники банківських кредитів. Але, відсоток заборгованості по мікропозиках також високий - близько 10%.

Експерти прогнозують, що навіть при збільшенні доходів, українці будуть брати гроші до зарплати. Зробити це можна, не виходячи з дому, за 15 хвилин, а люди вже навчилися цінувати час і не бажають відчувати незручності, відмовляючи собі в дрібницях.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Наприкінці січня до Житомира нарешті добралася зима. Зранку 29 січня пішов досить сильний сніг. Якщо у місті через тепло сніг майже одразу танув, то у...