Уряд звинувачує теплу погоду в падінні промисловості

28.01.2020

За 2019 рік українська промисловість упала на 1,8% після того, як зростала протягом трьох років поспіль. В уряді вважають, що падіння зумовила тепла погода та те, що великі компанії почали модернізувати виробництво.

Про це інформує Громадське.

Як повідомив Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, переважна більшість великих промислових компаній України протягом 2019 року проводили модернізацію своїх виробничих потужностей. Для цього вони на деякий час змушені були призупиняти виробничу діяльність, що зумовило падіння обсягів промислового виробництва.

«У грудні найбільше падіння відбулося в постачанні електроенергії, газу та пари (падіння на 15,7%) зважаючи на скорочення попиту на енергоресурси внаслідок теплих погодних умов та падіння виробництва у галузях-основних споживачах енергії (металургія, добувна та харчова промисловість). Відповідно падіння відбулося у добуванні вугілля (на 17,3%) як через зменшення попиту з боку теплових електростанцій, так металургійних підприємств», — пояснює Милованов.

Також, за його словами, найбільше впали обсяги виробництва у металургії (через зменшення рівня світових цін на цю продукцію на 2,4%), а також у машинобудуванні (через запровадження торговельних санкцій Росією).

Крім цього Милованов зазначив, що падінню промисловості сприяли високі ставки за кредитами для бізнесу, які зумовила висока облікова ставка Національного банку України.

Через падіння промисловості в Україні, уряд створив спеціальний штаб, який має протидіяти цьому явищу.

Читайте також: У Житомирі в січні зацвітають підсніжники.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
 Наприкінці січня до Житомира нарешті добралася зима. Зранку 29 січня пішов досить сильний сніг. Якщо у місті через тепло сніг майже одразу танув, то у...