На Житомирщині у червні знизилися ціни на товари та послуги, – статистика

16.07.2020

Споживчі ціни в червні 2020 р. порівняно з травнем по області знизились на 1,7%, з початку року підвищились на 0,1%.

Про це повідомляє головне управління статистики у Житомирській області.

Кажуть, найбільше ціни знизилися на овочі, ягоди, фрукти, взуття.

У червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизились на 2,1%.

Зокрема, овочі подешевшали на 13,1% – внаслідок зниження цін на овочі, вирощені з насіння, на 29,3%, коренеплоди, цибулю та гриби – на 11,3%.

Дешевшими стали фрукти на 7,1%, у т.ч. ягоди – на 23,1%, цитрусові – на 13,5%, банани – на 11,6%.

Також знизились ціни на сало 7,6%, фруктові соки, каву, свинину, молоко, мед, кисломолочну продукцію, макаронні вироби, безалкогольні напої, сіль прянощі та кулінарні трави, шоколад, кондитерські вироби з цукру, чай, сири, сметану, яйця, борошно і крупи – на 3,6-1,1%.

Алкогольні напої, тютюнові вироби подешевшали на 0,8%, зокрема, алкогольні напої – на 1,9%.

Плата за житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зменшилась на 0,8% за рахунок здешевлення природного газу на 4,1%.

У сфері охорони здоров’я ціни знизились на 3,6%, в першу чергу, внаслідок здешевлення фармацевтичної продукції на 5,2%.

У сфері транспорту підвищились ціни на паливо та мастила на 0,7%, автомобілі – на 0,6%, водночас, велосипеди подешевшали на 3,1%.

Окрім того, на одяг і взуття відбулося зниження цін на 6,7%, у т.ч. взуття – на 10,9%, на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла – на 2,3%.

У той же час, в сфері освіти ціни піднялись на 1,8%, передусім, за рахунок підвищення плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 10,0%, в сфері зв'язку – на 0,9% внаслідок зростання цін на мобільний зв'язок на 2,1%.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
1
Рейсовий автобус та легковик зіткнулися під Житомиром на трасі Київ-Чоп. Травми отримали кілька осіб. Про це розповіли у ТСН.Ранок. Аварія сталася неподалік...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...