Більше 500 учасників АТО з Житомирщини - безробітні

30.10.2019

Статус безробітного з числа учасників АТО на Житомирщині - 520 військових.

Про це повідомляє відділ інформаційної роботи обласного центру зайнятості.

З них 473 – отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 5722 грн., що на 30% більше, ніж торік станом на 1 жовтня, йдеться у повідомленні.

Загалом упродовж 9 місяців 2019 року послугами державної служби зайнятості в області скористався 1221 військовослужбовець, котрий захищав кордони країни, з них 177 - мали інвалідність.

Більшість демобілізованих бійців, зареєстрованих у державній службі зайнятості, - віком до 35 років (55% загальної чисельності), кожен третій –від 35 до 45 років, 14% – старше 45 років.

42% колишніх воїнів, які стали безробітними, мають вищу освіту, 35% - професійно-технічну, а 23% - початкову та середню.

Отримали роботу з початку року 264 учасники АТО, або кожен п’ятий серед зареєстрованих безробітних. Основною проблемою у працевлаштуванні атовців є відсутність в області вільних робочих місць із пропонованою зарплатою, що була б не нижче рівня грошового забезпечення військовослужбовця. Серед перешкод також – обмаль робочих місць або навіть відсутність роботодавців у сільській місцевості, невідповідність професійного складу шукачів роботи наявним вакансіям та психологічний стан військовослужбовців, що не дає можливості швидко соціалізуватися у мирному суспільстві.

52 учасники АТО (ООС) проходили професійне навчання за сприяння служби зайнятості з метою наступного працевлаштування, а 35 – були зайняті на громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Один із ефективних способів соціальної адаптації людей після демобілізації - зайняття підприємницькою діяльністю. Служба зайнятості активно сприяє ініціативним безробітним у її започаткуванні, організуючи відповідне навчання та виплачуючи належну суму допомоги з безробіття одноразово. Цьогоріч, за 9 місяців, 14 безробітних з числа військовослужбовців стали підприємцями. Середній розмір допомоги по безробіттю, виплаченої одноразово для однієї особи з числа учасників АТО (ООС) становив близько 40 000 грн.

Найбільш поширені види підприємницької діяльності серед учасників АТО - надання послуг мобільного харчування, надання послуг з перевезення, виробництво виробів з паперу та картону, розведення великої рогатої худоби молочних порід, роздрібна торгівля продуктами харчування, переробка та консервування фруктів і овочів, ремонт меблів і домашнього начиння.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Цьогорічна зима дивує своєю погодою. Крім плюсової температури та відсутності снігу, Житомир час від часу накриває густим туманом. Сьогоднішній день у місті...