Більше 500 учасників АТО з Житомирщини - безробітні

30.10.2019

Статус безробітного з числа учасників АТО на Житомирщині - 520 військових.

Про це повідомляє відділ інформаційної роботи обласного центру зайнятості.

З них 473 – отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 5722 грн., що на 30% більше, ніж торік станом на 1 жовтня, йдеться у повідомленні.

Загалом упродовж 9 місяців 2019 року послугами державної служби зайнятості в області скористався 1221 військовослужбовець, котрий захищав кордони країни, з них 177 - мали інвалідність.

Більшість демобілізованих бійців, зареєстрованих у державній службі зайнятості, - віком до 35 років (55% загальної чисельності), кожен третій –від 35 до 45 років, 14% – старше 45 років.

42% колишніх воїнів, які стали безробітними, мають вищу освіту, 35% - професійно-технічну, а 23% - початкову та середню.

Отримали роботу з початку року 264 учасники АТО, або кожен п’ятий серед зареєстрованих безробітних. Основною проблемою у працевлаштуванні атовців є відсутність в області вільних робочих місць із пропонованою зарплатою, що була б не нижче рівня грошового забезпечення військовослужбовця. Серед перешкод також – обмаль робочих місць або навіть відсутність роботодавців у сільській місцевості, невідповідність професійного складу шукачів роботи наявним вакансіям та психологічний стан військовослужбовців, що не дає можливості швидко соціалізуватися у мирному суспільстві.

52 учасники АТО (ООС) проходили професійне навчання за сприяння служби зайнятості з метою наступного працевлаштування, а 35 – були зайняті на громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Один із ефективних способів соціальної адаптації людей після демобілізації - зайняття підприємницькою діяльністю. Служба зайнятості активно сприяє ініціативним безробітним у її започаткуванні, організуючи відповідне навчання та виплачуючи належну суму допомоги з безробіття одноразово. Цьогоріч, за 9 місяців, 14 безробітних з числа військовослужбовців стали підприємцями. Середній розмір допомоги по безробіттю, виплаченої одноразово для однієї особи з числа учасників АТО (ООС) становив близько 40 000 грн.

Найбільш поширені види підприємницької діяльності серед учасників АТО - надання послуг мобільного харчування, надання послуг з перевезення, виробництво виробів з паперу та картону, розведення великої рогатої худоби молочних порід, роздрібна торгівля продуктами харчування, переробка та консервування фруктів і овочів, ремонт меблів і домашнього начиння.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Равлики
 Равлики – давно вже популярний делікатес для гурманів, мастхев у корейській косметиці, потужний афродизіак, джерело білків, омега-3 кислоти, вітамінів А, Е, В1,...
 Близько року тому житомирянин Володимир Саванчук облаштував в орендованій кімнаті в будівлі на Домбровського лабораторію із вирощування австралійського...