Житомирські депутати не хочуть фінансувати лабораторний центр із місцевого бюджету

28.02.2020

 

Звернення до Верховної Ради та Кабміну щодо недоцільності передачі функцій епідеміологічного нагляду на місцеві бюджети хочуть прийняти депутати Житомирської обласної ради під час сесії 5 березня. Адже фінансування обласного лабораторного центру обходитиметься в 60 млн грн на рік, ще понад 30 млн грн необхідно на ремонт центру.

Відповідний проєкт рішення опублікували на сайті облради.

"Переведення системи епіднагляду в регіонах на фінансування з місцевих бюджетів призведе до неконтрольованої епідситуації в державі та масового звільнення працівників, оскільки в місцевих бюджетах відсутні кошти на утримання майнових комплексів лабораторних центрів та забезпечення їхньої діяльності. Так, видатки на утримання Житомирського обласного лабораторного центру становлять понад 60 млн грн, 50% будівель цілісного майнового комплексу установи потребують капітального ремонту, що в грошовому еквіваленті становить понад 30 млн грн. Такі кошти в обласному бюджеті відсутні", – обґрунтовують депутати.

Вони наполягають, що фінансування лабораторних центрів повинно здійснюватися з державного бюджету.

Також депутати обласної ради рекомендують перейменувати лабораторні центри у центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України, як це відбувалось у сусідніх державах, зокрема, в Польщі.

"На сьогодні ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я через глобальний спалах коронавірусу 2019-пСоУ. З таким викликом можна боротися лише при збереженій чіткій державній вертикалі епіднагляду. Епідемічні ускладнення такого рівня виникають регулярно, щораз з більшою інтенсивністю поширення та складністю стримування епідемічного процесу. Без фінансування з державного бюджету забезпечити швидкі протиепідемічні заходи реагування неможливо", – йдеться у зверненні.

Теги: Здоров'я

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...