Через дефіцит бюджету на соціальний захист немає грошей

25.05.2011

 

Кошти, виділені Мінфіном цього року на утримання 16 інтернатних установ, покривають лише 75 відсотків від потреби на поточний рік. Повідомляє "Житомирська хвиля".

«Такий показник видатків дає змогу забезпечити лише захищені статті, а саме: заробітну плату, медикаменти, харчування на 56%, енергоносії, стипендії, а такі статті видатків, як придбання миючих засобів, одягу і взуття, транспортні видатки, зв’язок , поточний ремонт залишилися, на жаль, на рівні 2010 року»

Начальник відділу соціального обслуговування населення та стаціонарних установ головного управління праці та соціального захисту Анатолій Д’яченко також додає, що частково фінансові дірки закриваються дотаціями, в тому числі і з обласного бюджету та надходженнями з пенсійного фонду:

«У 2011 році пенсійні кошти у сумі 14,1 млн. грн. заплановано спрямувати на такі статті видатків, а саме: придбання миючих матеріалів - 3млн 37 тисяч грн., поточний ремонт 2 млн. 149 тисяч гривень, поліпшення харчування для дорослих в будинках-інтернатах – 7 млн. 653 тисячі грн., та придбання обладнання довгострокового користування 1 млн. 215 тисяч гривень»

Щодо поліпшення харчування, лише зауважимо, що офіційними нормами харчування дорослої людини в інтернаті передбачено із розрахунку 10 гривень на день, дитини-інваліда – 25 гривень. І лише наявність в інтернатах допоміжних господарств дає можливість додатково забезпечити підопічних м’ясом, молоком, овочами та картоплею, – зауважив Анатолій Д’яченко.

Наразі, в межах фінансування, проводяться міжсезонні ремонтні роботи й впровадження енергозберігаючих технологій. Та потрібні значні додаткові кошти на капітальні ремонти приміщень. Дещо краща ситуація в закладах, які знаходяться під опікою благодійних організацій та 

 


 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...