Рішення про надзвичайний стан можуть розглянути завтра - ЗМІ

23.03.2020

 

Рішення про введення надзвичайного стану в Україну можуть розглянути вже у вівторок, 24 березня.

Про це пише "Українська правда" з посиланням на співрозмовників в Офісі президента.

Найбільш активним лобістом запровадження НС є міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він уже навіть публічно виклав своє бачення тотального карантину, на який має перейти країна.

Частина громадянського суспільства бачить у цьому спробу глави МВС узурпувати фактично безконтрольну владу в руках підконтрольних йому силових відомств.

Журналісти пишуть про наради президента Володимира Зеленського з керівниками відомств.

"Це не так, що всі сидять і звітують президенту по черзі. Ні, це реальна розмова, де всі озвучують проблеми, намагаються їх гуртом вирішити. Часом розмови дуже складні бувають.

Наприклад, по надзвичайному стану. Зеленський вагається у цьому питанні і просить всіх про додаткові дані, показати досвід інших країн, проаналізувати, що і чому робилось, що дасть нам НС, у чому він нам може заважати", - розповідає учасник наради.

Якщо Зеленський таки наважиться запроваджувати, надзвичайний стан буде, швидше за все, реалізований також через уряд.

За законом, пропозицію президенту щодо запровадження НС має надавати РНБО. Але у випадку пандемії це може зробити і уряд. Саме такий варіант на Банковій бачать пріоритетним, хоча можливий і варіант з РНБО.

Локомотивом у питанні введення надзвичайного стану виступає міністр охорони здоров'я Ілля Ємець, який з самого початку стоїть на позиціях жорсткого сценарію.

На Банковій вважають логічним, що НС вимагає профільний міністр.

Крім того він – не Аваков. Ємець позбавлений великого політичного досвіду, і може не розуміти всіх політичних наслідків таких заяв. Його тяжко звинувати у намаганні узурпувати владу, пишуть журналісти.

 

Теги: Безпека

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...