Про пожежу дізнаються через 20 хвилин – презентували житомирську космічну систему оповіщення

2.04.2021

 

У Житомирі презентували космічну систему оповіщення, яка зможе через 20 хвилин від початку пожежі доставляти дані пожежним, лісівникам, правоохоронцям та екологам.

Про це повідомила обласна рада 2 квітня за результатами зустрічі влади з групою фахівців Державного космічного агентства України.

"Космічний апарат бачить пожежі у формі пікселів. Апарати, що мають канали червоного діапазону, фіксують теплові аномалії через перетин граничного порогу теплової позначки. На даний час працюють системи, які можуть побачити теплові аномалії тільки якщо пожежа відбувається на значній площі. Ми зараз починаємо працювати з новітніми системами, які дозволяють зменшити площі підвищення тепла, що дає змогу виявити пожежу на меншій площі, а це в свою чергу дозволяє попередити її поширення", – розповів доповідач.

Голова облради Федоренко зазначив, що 20 хвилина на інформування про пожежу – це забагато:

"Зверніть увагу на можливість ще зменшити час отримання інформації. Також пропоную розглянути питання використання дронів для відео фіксації пожеж".

Нагадаємо, що на території області у 2020 році було зафіксовано 1619 пожеж на загальній площі 43254,02 га.

Теги: Цікаво

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...