Житомирянка виготовляє для молодят весільні «дерева побажань». ФОТО

27.10.2015

 

«Усе почалося з мрії. Я люблю робити цікаві та оригінальні речі, в яких залишаю частинку себе. Мені таке заняття приносить задоволення», - розповідає 23-річна житомирянка Юлія Хайнацька про своє захоплення.

Віднедавна дівчина активно виготовляє різноманітну весільну атрибутику, однак найбільше клієнти замовляють так звані «дерева побажань», які стають гарною прикрасою будь-якого свята.

«Все почалося, коли на весілля своєї подруги хотіла подарувати щось цікаве та пам'ятне і перебирала різні ідеї, - продовжує Юлія. – Для втілення обрала саме «дерево побажань». Як виявилося згодом - не прогадала. Усім гостям і самим нареченим подарунок сподобався і вони залишали на ньому свої пожання та відбитки пальців. Влітку цього року вирішила спробувати робити «дерева побажань» на замовлення. Клієнтів шукала сама чи вони знаходили мене у соцмережах, ми спілкувалися, уточнювали деталі, я пропонувала їм кілька варіантів, потім все це доопрацьовувала і надсилала поштою готовий виріб. Мої «дерева» прикрашали весілля в Житомирі, Києві, Одесі, Львові. Згодом почали звертатися з проханнями виготовити весільні запрошення, листівки. Спробувала і з цим теж впоралася».

Свого часу Хайнацька закінчила фізико-математичний факультет ЖДУ ім.І.Франка, але зізнається, що завжди приділяла багато часу саме творчій роботі – працювала з глиною, створювала прикраси, ліпила із солоного тіста, займалася декоруванням. Власне, найбільше дівчину цікавить флористика, оформлення свят та   хенд-мейд. Саме в цьому дівчина і пробує свої сили та шукає можливість розвиватися і працювати надалі.

За словами Юлії, «дерево побажань» - це відносно нова тенденція, запозичена з Європи, де батьки та рідні молодят залишають  побажання на папірцях та прикрашають ними  своєрідне дерево, як символ зародження нової сім'ї.

 «Дерево побажань» - це полотно з зображенням дерева, яке символізує зародження молодої сім'ї. Кожен листочок дерева - це відбиток друга сім'ї та його щире побажання. Для гостей - це творча та весела забава, а для молодят - картина у єдиному екземплярі, створена у радісний день їхнього життя, яка стане декором помешкання та завжди буде викликати посмішку, - пояснює майстриня. – «Дерева побажань» підійдуть для днів народжень, весілля, хрестин, новосілля, річниць подружнього життя».

На створення дерева Хайнацька витрачає кілька днів, але якщо замовлення термінове, то можна впоратися за добу. На комп’ютері розробляє кілька варіантів, відповідно до  вимогклієнтів, а потім надсилає на узгодження. Часом люди просять повторити щось із того, що робила раніше, але навіть у цьому разі замовлення всеодно виходить індивідуальне, адже кольорова гама зазвичай не збігається.

«До набору входять полотно з деревом, спеціальні фарби, якими гості залишають свої відбитки, декорована ручка для підпису побажань та вологі серветки, щоб витирати пальці. Також за бажажанням можуть бути й інші деталі, додаткові фарби, кольоровий папір, рамка для «дерева» та інше, - каже Юлія Хайнацька. -  Якось замовили «дерево» стиль "рустік", який несе в собі простоту та природність. Використала мішковину, текстурне полотно, шпагат, мереживо та закріпила все клеєм.  Фарби  для дерев раніше замовляла в інтернеті, але не було всіх потрібних кольорів у наявності. Довелося експерементувати і робити їх власноруч і тепер відтінки та кольори можуть бути будь-які. Асортимент матеріалів потрібно постійно поповнювати, тому шукаю спочатку у місті, якщо не знаходжу, то замовляю через інтернет. Місця з потрібними матеріалами бувають дуже різноманітні:   спеціалізовані магазинчики для ручної роботи, невеликі крамнички - художні, текстильні та навіть будівельні».

Ідеї та натхнення дівчина черпає із того, що її оточує. Каже, що інколи саме звичні, на перший погляд, речі й викликають найбільше захоплення. Неабияк допомагають заняття з танців і люди, які підтримують творчі починання.

«Головне, напевно, не боятися щось починати. Завжди розвиватися, щось шукати, експериментувати, знаходити і пробувати втілити у життя, - говорить Юлія. - Так вийшло, що  одного разу, коли замовниці сподобалися мої роботи,   вона захотіла запрошення, але я їх ніколи до цього не робила. Спробувала виконати її побажання і в мене вийшло, тож тепер роблю ще й запрошення, плани розміщення гостей, номерки та картки гостей, коробки та подарунки для інших молодят. Займаюсь також і графічним дизайном, тому замовляють банери для весільних церемоній».

Юлія ДЕМУСЬ  

 

 

 

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...