Житомирський лабораторний центр пропонує визначати грип ПЛР-методом

21.01.2021

 

Проводити дослідження на грип ПДР-методом для визначення циркуляції збудника на території області може Житомирський лабораторний центр.

Про це повідомили в установі:

«Вірусологічна лабораторія ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" має можливість за кошти державного бюджету проводити моніторингові дослідження на грип методом ПЛР для визначення циркуляції збудника на території області».

Дослідження будуть проводити для осіб з тяжким перебігом ГРВІ, що знаходяться у відділеннях інтенсивної терапії лікарень, а також для груп ризику (діти до 3-х років, вагітні, особи віком 65+, осіб із хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи, з цукровим діабетом).

Лабораторний центр опублікував інструкцію щодо відбору зразків на грип для дослідження методом ПЛР:

Для достовірної діагностики необхідно забезпечити взяття біологічного матеріалу в перші години захворювання і не пізніше 3-ї доби.

Матеріал повинен відбиратися до початку лікування. Так як, будь-який препарат може вплинути на достовірність результату.

Матеріалом для дослідження є мазок із задньої стінки носоглотки, який відбирається натще або не раніше ніж через 2-4 год після прийому їжі.

Відбір матеріалу відбувається за допомогою сухого стерильного тампону з віскози на пластиковій основі. Тампон занурюють у стерильну пробірку з рідким транспортним середовищем в об`ємі 1.5-2 мл, при цьому можна використовувати стерильний фізіологічний розчин.

Відібраний матеріал повинен бути доставлений у вірусологічну лабораторію протягом 48 годин, до цього моменту його слід зберігати в холодильнику при температурі +2- +8.

Доставка матеріалу здійснюється з дотриманням вимог біологічної безпеки та з дотриманням "холодового ланцюга". Обов`язково повинен бути супровідний документ - направлення на проведення дослідження.

Теги: Здоров'я

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
На Житомирщині розпочали вакцинацію. До області доправили понад 17 тисяч доз вакцин, однак бажання її отримати висловили 3,5 тис. людей з усієї області, медиків...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...