Житомирські лісівники пропонують на новорічні свята ялинки у горщиках

9.12.2019

 

Вже протягом кількох років житомирські лісівники пропонують жителям області придбати на новорічні свята не лише зрубані дерева, але й ялинки у горщиках.

Не виключенням став і цей рік.

Усі, хто не є прихильником передсвяткової заготівлі ялин, можуть придбати у місцевих держлісгоспах різдвяну красуню в горщику.

Вона може порадувати і на наступні новорічні свята, або ж її можна буде висадити на подвір’ї.

Як доглядати за ялинкою в горщику, як створити їй комфортні умови у вашій оселі, аби вона не загинула – секретами ділиться головний спеціаліст відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Олехнович.

– Насамперед, купуючи такий атрибут свята, варто впевнитися, що рослина росте у горщику з найменшого віку. Якщо ж її викопали з ґрунту і посадили в посудину перед продажем – цілком ймовірно, що коріння її пошкодили і така ялинка недовговічна.

– Принісши зелену красуню в кімнату, необхідно розмістити її подалі від обігрівальних приладів, температура повітря в приміщенні не має бути надто високою.

– Не забуваємо не лише поливати ялинку 1-2 рази в тиждень, а й збризкувати водою її хвою. Не зайвим буде поставити поблизу посудину з водою – аби повітря було достатньо вологим.

– Тримати деревце в оселі можна не більше 10 днів, в іншому випадку воно «вирішить», що настала весна і почне вегетувати – це теж неминуче призведе до його загибелі на відкритому повітрі.

– Після свят звикати до холоду ялина теж має поступово: спочатку необхідно помістити її в трохи прохолодніше приміщення і лише згодом – на вулицю. Там же обов’язково слід подбати, аби не змерзла її коренева система – для цього її потрібно чимось утеплити. До прикладу, можна засипати снігом.

За умови дотримання цих нескладних правил рослина радуватиме вас на час свят не один рік.

На спеціальних плантаціях в держлісгоспах Житомирщини підростає близько 3 мільйонів різдвяних ялин різного віку та розміру.

Близько 400 тисяч штук лісівники області готові реалізувати споживачам цьогоріч. В достатній кількості підприємства мають деревець і в горщику. Середня вартість зрубаної - від 70 до 360 грн, в залежності від висоти.

Ялинка в горщику буде трохи дорожчою, адже сюди увійде вартість горщика та ґрунту.

Щороку в лісгоспах області створюється близько 100 гектарів нових плантацій різдвяних ялин. 

Теги: Різне

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Цьогорічна зима дивує своєю погодою. Крім плюсової температури та відсутності снігу, Житомир час від часу накриває густим туманом. Сьогоднішній день у місті...