Житель Житомирщини10 років мріяв про власну сонячну станцію

24.05.2019

На Житомирщині за останні роки кількість домашніх сонячних станцій постійно збільшується. Наразі в області функціонує 238 СЕС. Жителі області, які встановили сонячну станцію, можуть отримати компенсацію у грошовій формі з обласного бюджету за програмою, яку ініціював голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

Такою підтримкою скористався і Едуард Джунь з Житомирського району, який встановив дві сонячні станції. Перша станція вже працює рік та допомагає заробляти кошти і повертати ті витрати, що були закладені на її створення. Чоловік отримав компенсацію з обласного бюджету за встановлення цієї СЕС. Друга ж станція наразі ще не повністю змонтована, тож працює не на повну потужність. Заявку на відшкодування подали, чекають на погодження.

Едуард Джунь розповів, що мріяв про встановлення сонячної станції ще десять років тому. Проте тоді йому не погодили. І ось минулого року чоловік все ж зміг втілити свою мрію у життя.

«У мене працює сонячна станція потужністю 30кВт, проте будинок ще не зданий в експлуатацію, тому споживання для власних потреб немає. Розраховую, що вартість СЕС окупиться за 4-4,5 роки. Адже мені вдалося зекономити. Придбав саме обладнання для станції, а всі роботи зі встановлення, монтажу виконував самостійно», – зазначає чоловік.

Едуард Джунь запевняє, що сонячні станції варто встановлювати, і користуватися «зеленим тарифом» до 2030 року. Проте слід звертати увагу на чинне законодавство, і розміщувати панелі та батареї на фасадах та стріхах будинків.

Нагадаємо, що за умовами програми, кожен, хто встановлює сонячну електростанцію, може отримати компенсацію із обласного бюджету – 20% від вартості обладнання, але в межах 50 тис. грн.


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...