Зелена карта і ОСАГО : чи є різниця

11.11.2019

ОСАГО, як обов'язкова страховка для власників автомобілів, рідко викликає питання. Чого не скажеш про Зелену карту, яка також призначена для страхування громадянській відповідальності. Експерти компанії ARX детально розповідають про відмінності між цими двома полісами, которе можна купити тут: https://arx.com.ua/ru/produkty/avtotsyvilka.

Що таке ОСАГО і в чому відмінність від Зеленої карти

Поліс цивільного страхування, ОСАГО, не припускає компенсації збитку, заподіяного в результаті ДТП власникові полісу. Зате він захищає інтереси постраждалої сторони. За наявності доказів провини в здійсненні аварії власника полісу, страхова компанія може виплатити від 130 тисяч гривень за збиток техніки потерпілій стороні, а також до 260 тисяч за збиток здоров'ю постраждалого водія або пасажирів.

Коротко, ОСАГО компенсує збитки в декількох випадках:

1.Якщо власник полісу наніс збитки третій стороні під час ДТП. 

2. Компанія компенсує витрати на лікування постраждалій стороні. 

3. Страхова компанія виплатить компенсацію, якщо власник полісу наніс збитки майну. Це може бути як неумисний наїзд на інший транспортний засіб, обгороджування, будівлі, малі архітектурні форми.

Ціна полісу ОСАГО формується на підставі даних про об'єм двигуна автомобіля, рік його випуску, водійського стажу власника полісу, а також суми франшизи (неоплачуваною компанією суми збитку). Сам же поліс можна купити як в паперовому виді, так і в електронному через інтернет.

Як і автогромадянка, Зелена карта обов'язкова для всіх водіїв, які покидають межі України. Карта діє в усіх країнах Європи і Азії (ЄС і східноєвропейських країн). Схема роботи Зеленої карти приблизно така ж, як і у ОСАГО - поліс не припускає відшкодування збитку власникові карти, але компенсує збиток постраждалій стороні.

Ціна Зеленої карти також залежить від декількох аспектів - технічних характеристик машини, водійського стажу власника карти, а також країни, в яку виїжджає автомобіль. У багатьох виникає законне питання - чи діє Зелена карта на території України. Звичайно, але тільки для нерезидентів.

Тобто, якщо карта куплена на території України, то діє вона тільки за межами країни, а для внутрішнього використання призначений поліс ОСАГО. Щоб захистити свої інтереси в подорожі за кордон, необхідно купувати розширений поліс КАСКО, який працює як в Україні, так і за кордоном.

 

 

Теги: Різне

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Вандал
Підозрюваний свою причетність до вчинення злочину не заперечує, однак чітко пояснити свої дії не може, оскільки, за його ж словами, перебував тієї ночі у стані...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...