В Україні запрацювали електронні лікарняні

10.06.2021

 

Із червня 2021 року в Україні запрацювали електронні лікарняні.

Про це повідомляє Мінцифри.

"Це — сервіс, який полегшить життя пацієнтів, лікарів та роботодавців. Завдяки е-лікарняним вдасться знищити корупційні зловживання в цій сфері та заощадити кошти для держави", — розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Отримати електронний лікарняний буде дуже просто: пацієнт приходить до лікаря на огляд. Той за результатами створює та підписує електронним підписом медичний висновок, який потрапляє в систему E-health, а звідти за декілька секунд лікарняний потрапляє у Реєстр Пенсійного фонду. Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким вам нараховують виплати.

Пацієнт же отримує смс-сповіщення.

До Пенсійного фонду потрапить лише та інформація, яка необхідна для нарахування виплат, а саме причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав. Ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. Кожен документ можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду.

До 31 серпня діятиме перехідний період, коли працюватимуть і електронні, і паперові документи. Проте вже з 1 вересня цього року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді.

Теги: Здоров'я

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...