В Україні переглянуть усі дозволи на зброю

1.03.2021

 

Сьогодні в Україні повністю розформували усі підрозділи Національної поліції з контролю за обігом зброї.

Про це повідомило управління комунікації Нацполіції у понеділок.

1 березня голова Нацполіції Ігор Клименко підписав відповідний наказ про розформування.

Наразі завершується формування нового підрозділу із іншими працівниками, які будуть належно виконувати цю роботу. Найближчим часом його представлять суспільству.

Кожну особову справу власника зброї перевірять окремо щодо законності отримання дозволу. Більше 2 тис. дозволів, що видали з порушеннями, анулюють, а зброю - вилучать.

У Нацполіції заявляють про виявлення корупційної схеми видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї. А це - і мисливська вогнепальна нарізна, гладкоствольна зброя і так звані "травмати" - пристрої для відстрілу гумових куль.

"Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя.

Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували у групах популярних месенджерів.

В нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи", - заявив Клименко.

Наразі внутрішня безпека Нацполіції викрила 9 співробітників поліції, які організували і брали участь у цій схемі. Серед них - посадовці Центрального апарату відомства і працівники у регіонах. Відбулися звільнення.

"Ми не дамо недобросовісним колишнім працівникам жодного шансу для оскарження свого звільнення в суді.

Усі отримані матеріали щодо цього злочину будуть передані в Державне бюро розслідувань", - заявив голова Нацполіції.

Теги: Місто

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Полісся
Стадіон "Полісся" не здали в експлуатацію, здали тільки поле. За 16 років реконструкції і за 167 млн грн. "Перший житомирський" вирішив показати, що побачили...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...