В області оштрафували аптеки, які продавали «Парацетамол» за завищеними цінами

17.06.2021

 

На 18% дорожче від задекларованих цін продавали в аптеках Житомирської області «Парацетамол», «Зіоміцин» та інші медпрепарати. Разом із тим в Україні діє постанова Кабміну, згідно з якою фармзаклади повинні заздалегідь декларувати ціни у разі понад 5% підвищення.

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі області:

"У ході перевірок було встановлено, що окремі суб’єкти здійснювали реалізацію лікарських засобів за ціною, що починаючи з 18.05.2020 року зростала більше ніж на 5 відсотків до роздрібної ціни, без дотримання процедури декларування зміни цін.

Так, наприклад, без процедури декларування на території області в аптечних закладах здійснювалась реалізація:

лікарського засобу «Парацетамол, 0,5т №10 Дарниця» із зростанням вартості товару від 16,5% до 18,6% без декларування, відповідно завищення роздрібних цін за одиницю складає від 1,83грн до 2,17грн.

лікарського засобу  «Зіоміцин, таб.в/о 250мг №6» із зростанням вартості товару до 18% без декларування, відповідно завищення роздрібних цін склало від 11,31грн. до 11,51грн., тощо".

Аптеки та посажові особи отримали штрафи на 5,1 тис. грн за порушення вимоги п.3 Порядку декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Теги: Здоров'я

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
кримінал
Напад з ножем у відповідь на зауваження. Сталося це у середмісті Житомира. Двоє пішоходів йшли трамвайними коліями просто по дорозі. Водій таксі призупинився аби...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...