У Бердичівському районі знайшли братську могилу солдатів

9.09.2019

У Житомирській області знайдено раніше невідому братську могилу солдатів Другої світової війни.

Як повідомляється на Facebook-сторінці історико-патріотичного об'єднання "Пошук", 7 вересня дослідники провели польові роботи біля приватних садиб жителів села у Бердичівському районі на місцях боїв 1941 року.

За день були знайдені останки щонайменше 12 солдатів. Кістяки лежали одне на одному в хаотичному порядку. При цьому місцевий ґрунт знищив значну частину середніх і дрібних кісток.

"Перед тим, як скинути в яму, із солдатів були зняті: ремені, військова амуніція, каски, протигази та інше. При них було знайдено: трофейну німецьку флягу, 3 казанки, 2 чашки, 2 ложки, залишки шинелей, компас, значок "Ворошилівський стрілець", фурнітура. При солдатах не було жодного смертного медальйона", – розповіли дослідники.

У другій ямі виявили останки ще одного солдата, який загинув у липні 1941-го року. При ньому знайшли алюмінієву флягу, саперну лопатку, дзеркальце, залишки газети і медальйон. Лежав солдат на стежці, по якій господиня садиби ходила більш ніж 70 років.

"Усі воїни залишаться назавжди невідомими", – зазначили дослідники.

 


 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
човен
У Житомирській області з річки Уборть підняли 9-метровий старовинний човен - так звану "довбанку". Артефакт знайшли ще кілька років тому, але відкопали лише...
Через карантин для непоширення коронавірусу у Житомирі закриті більшість закладів: магазини, кав’ярні, перукарні, сервісні центри, ринки. Журналісти Першого...