Унікальний храм на Житомирщині, якому майже 230 років, відзначив престольне свято

20.06.2019

17 червня, на другий день Святої Трійці, у Троковичах (Оліївська ОТГ) відзначили престольне свято. Уже традиційно, на запрошення настоятеля храму отця Ніколая, до Троковичів завітало багато священиків, - про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю Оліївської сільської ради.


Також прибуло багато паломників, як з сусідніх сіл, так і здалеку. Зранку перед літургією відбувся водосвятний молебень з читанням акафісту. Божественну літургію очолив настоятель отець Ніколай. На завершення Богослужіння відбулася хресна хода, під час якої люди були окроплені святою водою.
 

Довідково: Свято-Троїцькому храму майже 230 років. Його збудували 1791 року і він є пам’ятником архітектури національного значення, що охороняється державою. Троковицький храм - унікальний, оскільки, за словами відомого науковця Віктора Завади, «за складністю та оригінальністю… не має аналогів в усій дерев’яній архітектурі України».

Однак, за іншими джерелами, все ж таки є один аналог, проте лише серед мурованих храмів. Судячи з усього, прообразом троковицької святині послужила церква Різдва Богородиці на Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври. В обох випадках до класично-тридільного храму додано чотири об’єми – два до бабинця (двоповерхового, з хорами) і два до вівтаря. Семибанні церкви – велика рідкість. Але якщо лаврська святиня такою і лишилася, то троковицька, внаслідок добудови у кінці ХІХ ст. двох бічних приділів, стала дев’ятибанною.
 

Місцеві жителі кажуть: «те, що храм вистояв у період Другої Світової, – справжнє диво від Господа». У Троковичах храм використовувався як вартова вежа, неподалік розміщувався німецький обоз. Дерев’яна будівля могла легко злетіти в повітря. Але у храм не потрапила жодна куля. Кажуть, вони відскакували від стін.
Теги: Різне

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Ласощі
Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» на повну потужність готується до Новорічних свят. Цього року «Житомирські ласощі» здивують ласунів...
Цьогорічна зима дивує своєю погодою. Крім плюсової температури та відсутності снігу, Житомир час від часу накриває густим туманом. Сьогоднішній день у місті...