Православним пропонують святкувати Різдво 31 рудня

12.01.2012

 
Протодіакон РПЦ Андрій Кураєв запропонував святкувати Різдво 31 грудня, а Новий рік - 1 січня, повідомляє ТСН.ua. 
 
"По якому б з нинішніх церковних календарів не святкували християни Різдво, все одно виходить абсурд. Якщо Різдво Христове - 25 грудня, то чому ж рік, рахований від Його Різдва, починається лише через тиждень? Якщо ж Різдво Христове - 7 січня, то чому нові "літа від Різдва Христового" починається за тиждень до нього?", - написав Кураєв у своєму блозі. 
 
За його словами, канонів, які забороняли б православним зрушувати святкування Різдва, немає (канони говорять лише про час святкування Пасхи). Одного разу Церква дату Різдва вже вольовим чином міняла - в середині 4 століття. 
 
Літургійних наслідків і перестроювань в календарі теж така зміна майже не принесе, зауважив Кураєв. Навіть свято Хрещення Господня може залишитися на колишньому місці, бо час хрещення Христа ніяк не пов'язаний з часом його народження (він хрестився у віці 30 років). 
 
"Біблійних вказівок на час Різдва немає (за непрямими ознаками можна обчислити лише середину зими, але не точніше). Ранньохристиянських свідоцтв про ту чи іншу дату Різдва також немає - з тієї причини, що перші покоління християн жили Великоднем (і до цих пір дні пам'яті святих - це дні їх відходу у Вічність, а не дні народження їх для земного життя)", - пише протодиякон у блозі. 
 
У зв'язку з цим представник РПЦ запропонував святкувати Різдво 31 грудня, а Новий рік - 1 грудня, щоб літочислення починалося саме від Різдва Христового. 
 

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
Житомир квіти
В місті відкрили 12 тимчасових місць для торгівлі квітами. Майданчик почав працювати на вимогу людей, які займаються вирощуванням розсади та квітів у власних...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...