Пірнання в ополонку гріхи не змиває, – ПЦУ

18.01.2021

 

Масові пірнання в ополонку не є «давньою українською традицією» і гріхи не змивають.

Про це повідомили у Православній церкві України:

«У нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було. Ані етнографи, ані історики ще до середини ХХ століття не фіксували нібито «традиційних» масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього».

У церкві зазначають, що в останні роки на активізувалася мода на масові пірнання в ополонку. Мотивація в кожного різна: хтось «змиває гріхи», хтось випробовує можливості свого тіла, а хтось аргументує це дотриманням «давньої української традиції». Останнє твердження — цілком помилкове, кажуть у Церкві.

У ПЦУ вказують, що немає описів такого дійства ні у давніх джерелах, ні у дослідженнях про традиції козацької України, ні у спогадах людей старшого віку. Деякі історики пов'язують такий звичай із північними сусідами, росіянами, які пірнали в холодну воду після лазні, а також із поширенням ідей загартування організму як частини здорового способу життя.

За спостереженнями, масові пірнання у воду на свято Богоявлення фактично з’явилися у другій половині 1990-х — на початку 2000-х років. Отже, цей звичай в Україні має новітнє, а не старовинне походження.

Нагадаємо, через карантин у Житомирі не буде масового купання на Водохреще.

Теги: Здоров'я

 
Новини Кіно та ТБ
Загрузка...
Загрузка...
Програма телепередач
На Житомирщині розпочали вакцинацію. До області доправили понад 17 тисяч доз вакцин, однак бажання її отримати висловили 3,5 тис. людей з усієї області, медиків...
Полісся
У Житомирі 17 лютого футбольні фанати прийшли під стіни ОДА вимагати добудувати центральний стадіон "Полісся". Вболівальники ФК Полісся розгорнули банер...